Francouz vychytal Coloradu výhru, za Detroit jednou asistoval Zadina

Detroitu se na ledě Colorada vydařil úvod, když už ve 3. minutě trestal chybu Nikity Zadorova za bránou přihrávající Dylan Larkin a zakončující Tyler Bertuzzi. Nejtěsnější vedení však suverénně poslední celek soutěže uhájil jen do startu druhého dějství, kdy dvěma zásahy v rychlém sledu skóre otočili Nazem Kadri a Nathan MacKinnon.

Oba produktivní útočníci Avalanche navíc neřekli svá poslední slova a ve třetím dějství slavili vstřelenou branku podruhé. Za Red Wings hrozila pouze elitní formace, ve které vedle Bertuzziho a Larkina operoval i Filip Zadina (18:06, 0+1, -1, 2 střely). V 48. minutě se právě i českı mladík zapojil do akce, která skončila snížením Larkina.

Domácí měli ovšem utkání pod kontrolou a zaslouženě zvítězili konečnım rozdílem skóre 6:3. Českı gólman Pavel Francouz se na tom podílel 22 zákroky proti 25 střelám. V prvním dějství mu pomohla i horní tyč, kterou po tečované střele trefil jeho krajan Filip Hronek (27:14, -1, 4 střely).

Vısledky NHL:

Colorado - Detroit 6:3 (brankář Francouz kryl 22 z 25 střel - Zadina 0+1).

NHL
20. 1. 2020 21:09
Colorado Avalanche Colorado Avalanche : Detroit Red Wings Detroit Red Wings 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
57:57 Smith (Fabbri, D. Larkin)
Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Kameněv, Jost, Nieto.
Howard (Pickard) – Green, Nemeth, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Glendening (A), Erne – Perlini, Nielsen, Helm – Smith, Filppula (A), Abdelkader.

Rozhodčí: Brenk, Lee – Gawryletz, Mach

NHL
21. 1. 2020 2:00
Minnesota Wild Minnesota Wild : Florida Panthers Florida Panthers 0:0 (-:-, -:-, -:-)