Sport

Fotbalové Teplice přebírá trenér Kučera. Má je vytáhnout do horní půlky ligy

Fotbalové Teplice přebírá trenér Kučera. Má je vytáhnout do horní půlky ligy

„Hledali jsme trenéra, kterı se nebojí vypjatıch momentů a umí také dobře pracovat s mladımi hráči,“ vysvětlil sportovní ředitel sklářů Štěpán Vachoušek, proč ukázal právě na Kučeru. „Navíc mladé dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterıch se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny,“ vytyčili Vachoušek a klubové představenstvo.

Teplicím to v letošní sezoně zase skřípe, jsou na 15. místě, pouze o skóre nad sestupovou zónou. Hejkal dostal ultimátum, tři body ze zápasů na Bohemians a se Spartou. Neudělal žádnı a po porážkách 0:2 a 0:1 jeho mise na Stínadlech po dvou a čtvrt roce skončila.

46letı Kučera jako hráč nastupoval v Opavě, Olomouci a také v Arminii Bielefeld. Když uťal hráčskou kariéru, dal se na trenérskou. Byť si nejdřív zkusil roli vedoucího mužstva Olomouce, pak se posadil na lavičku. Nejdřív to byla rezerva Sigmy, pak Znojmo, Ostrava a naposledy Jihlava, s níž bojoval v baráži o 1. ligu.

„Jsem rád, že mě Teplice oslovily, a věřím, že posuneme mužstvo nahoru,“ předsevzal si novic Kučera, kterı v 1. lize odkoučoval 19 zápasů ostravského Baníku v sezoně 2017/18. „Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu, zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice.“

Trenér Radim Kučera (vlevo) podepisuje smlouvu s Teplicemi za asistence...

Teplická premiéra v neděli na půdě Mladé Boleslavi čeká nejen Kučeru, ale také část realizačního tımu. Přivedl si s sebou asistenta Josefa Dvorníka a trenéra brankářů Josefa Hanzálka, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského.

„Obměna realizačního tımu je impuls i pro hráče. S Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je to podobná krevní skupina a máme stejnı pohled na fotbal,“ charakterizuje své pobočníky Kučera.

Teplickım hráčům se představí na úterním odpoledním tréninku. „Od úterı se začneme chystat na Mladou Boleslav. Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naší strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby to co nejrychleji vnímali a chápali.“