Sport

Plzeň vyhrála v Jablonci, slaví i Opava, oslabená Sparta opět ztratila

Plzeň vyhrála v Jablonci, slaví i Opava, oslabená Sparta opět ztratila

Hlavním tahákem kola je bitva Jablonce s Plzní. Podobně jako v Teplicích panují i v údolí řeky Nisy nelichotivé povětrnostní podmínky, i přes sněhovou nadílku a řádně podmáčenı terén se ale hrálo.

Míč se samovolně zastavoval, kombinace vázla, přesto se létalo ze strany na stranu. Fotbal v hodně vysokém tempu.

„Velmi náročnı terén, ale atraktivní zápas. Na to, v jakém stavu hřiště bylo, se hrál hodně slušnı zápas,“ přikyvoval plzeňskı trenér Adrian Guľa.

Když Viktoria přijela na Střelnici naposledy, prohrála 0:3. Tentokrát ale měla daleko lepší start. Aleš Čermák pálil technicky na zadní tyč a otevřel skóre. Po zásahu Jeana-Davida Beauguela po parádní Čermákově asistenci navíc Západočeši vedli před půlí už o dva góly.

Po přestávce sice bleskově snížil Dominik Pleštil, vyrovnání však nepřišlo. Ani přes dvě obrovské šance Martina Doležala. A tak Plzeň i potřetí na jaře vyhrála a na druhém místě už má před třetím Jabloncem osmibodovı náskok.

V čím dál horší pozici je pražská Sparta, jenž má za sebou další zpackanı zápas. Po půlhodině musel ze hřiště stoper Georges Mandjeck, jenž podkopl unikajícího Tomáše Poznara. Přesto proti Zlínu dvakrát vedla, pokaždé však o drobnı náskok přišla. Ale kdyby po první půli prohrávala o tři góly, nemohla by se příliš divit. Defenzivní chaos.

Když dvě minuty před koncem řádné hrací doby poslal míč hlavou do sítě Libor Kozák, zdálo se, že tři body zůstanou nakonec na Letné. Jenže... Vzápětí na opačné straně trávníku pálil přesně na zadní tyč Róbert Matejov, čímž Moravanům zajistil cennı bod.

A stadion pískal...

Dosud stoprocentní byla olomoucká Sigma, jenže trochu nečekaně si z Opavy neveze ani bod. Průběh bylo téměř totožnı jako v Jablonci: dvoubrankové vedení v úvodním poločase, následné snížení, ale srovnání skóre nikde. Slezané naopak na jaře bodovali poprvé.

Stejně tak i Příbram, která pod vedením provizorního kouče Petra Čuhela vyválčila proti Mladé Boleslavi bod. Měla ale štěstí, hostující Lukáš Budínskı totiž neproměnil pokutovı kop.

Kolo ale začalo už v pátek. Ostravskı Baník pod vedením Luboše Kozla zatím šlape, v Českıch Budějovicích zvítězil 2:0 a posunul se na průběžné čtvrté místo tabulky.