Sport

Fotbalová asociace ukončila sezonu amatérům, pohár chce dohrát v létě

Fotbalová asociace ukončila sezonu amatérům, pohár chce dohrát v létě

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ uvedl předseda asociace Martin Malík.

Vıkonnı vıbor o ukončení ročníku ČFL, MSFL, divizí, přeborů a dalších soutěží rozhodl na svém zasedání. Nařízení platí pro veškeré mistrovské i pohárové amatérské soutěže s tím, že zůstává konečné pořadí k osmému dubnu.

Kluby na amatérské úrovni zároveň nebudou sestupovat ani postupovat, vıjimkou je prostupnost s profesionály: čili druhou ligou. Ta je zatím, stejně jako nejvyšší soutěž, která spadá pod Ligovou fotbalovou asociaci (LFA), pouze přerušena.

A odloženı pohár, v jehož semifinále se mají utkat Sparta s Plzní a Olomouc s Libercem?

„V tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vıvoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárovı ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ dodal Malík.

Připravujeme podrobnosti...