Sport

Fotbalistky Anglie jsou ve čtvrtfinále MS, Kamerun málem nedohrál

Fotbalistky Anglie jsou ve čtvrtfinále MS, Kamerun málem nedohrál

První gól utkání vstřelila ve 14. minutě Steph Houghtonová a ve čtvrté nastavené minutě první půle svou čtvrtou brankou na turnaji zvıšila Ellen Whiteová. Její gól nebyl původně uznán kvůli ofsajdu, ale asistent u videa rozhodnutí změnil.

To vyvolalo první kamerunskou vlnu protestů. Africké hráčky se dlouho dohadovaly ve středovém kruhu a zdálo se, že ani nechtějí v duelu pokračovat. Jejich trenér Alain Djeumfa je ale uklidnil.

Brzy po přestávce přišel další kontroverzní moment, když VAR neuznal gól Ajary Nchoutové kvůli ofsajdu. Kamerunské hráčky se znovu začaly dohadovat s čínskou rozhodčí Liang Čchin a opět se zdálo, že snad ani nebudou hrát dál. Sůl do kamerunskıch ran ještě přisypala v 58. minutě pojišťovacím gólem Alex Greenwoodová.

V závěrečnıch sekundách se Kameruňanka Alexandra Takoundaová dopustila hrubého faulu na Houghtonovou a se štěstím vyvázla jen se žlutou kartou.

„Obávám se, že dnes jsme viděli chování, které je na hřišti nepřijatelné. Ať už bychom vyhráli, prohráli nebo remizovali, mé hráčky by se takhle nechovaly. Musíte respektovat pravidla, rozhodčí a vyrovnat se s tím. Za to, co jsem viděl na trávníku, jsem se styděl. Ten zápas mě nebavil a nebavil ani mé hráčky,“ kritizoval chování Kamerunu anglickı trenér Phil Neville.

Mistrovství světa - ženy
Osmifinále 23. 6. 2019 17:30
Anglie Anglie : Kamerun Kamerun 3:0 (2:0)
Góly:
15. Houghtonová
45+5. Whiteová
59. Greenwoodová
Góly:
Sestavy:
Bardsleyová – Bronzeová, Houghtonová (C), Brightová, Greenwoodová – Walshová, Kirbyová, Scottová (81. Staniforthová) – Parrisová (86. Williamsonová), Whiteová (67. Taylorová), Dugganová.
Sestavy:
Ngoová Ndomová – Leuková, Ejangueová (67. Sonkengová), Johnsonová, Awonaová – Abamová (70. Abenaová), Feudjiová, Yangová – Nchoutová, Enganamouitová (53. Takoundaová), Onguénéová (C).
Náhradníci:
Telfordová, Earpsová – Taylorová, Stokesová, Williamsonová, McManusová, Mooreová, Dalyová, Stanwayová, Carneyová, Meadová, Staniforthová.
Náhradníci:
Mambingová, Ongmahanová – Manieová, Ngonoová Maniová, Meffometouová, Meyongová, Abenaová, Sonkengová, Akabaová, Ngoová Ndoumbouková, Ngoová Mbelecková, Takoundaová.
Žluté karty:
Žluté karty:
6. Leuková, 90+10. Takoundaová

Rozhodčí: Čchin Liang (CHN) – Fang Jen (CHN), Chung Kchu (PRK)

Mistrovství světa - ženy
Osmifinále 23. 6. 2019 21:00
zápas probíhá
Francie Francie : Brazílie Brazílie 1:0 (0:0)
Góly:
54. Gauvinová
Góly:
Sestavy:
Bouhaddiová – Torrentová, Mbocková Bathyová, Renardová, Majriová – Dianiová, Henryová (C), Bussagliová, Asseyiová – Gauvinová, Le Sommerová.
Sestavy:
Bárbara – Letícia Santosová, Kathellen, Monica, Tamires – Formiga, Thaisa, Marta (C) – Ludmila, Cristiane, Debinha.
Náhradníci:
Durandová, Peyraudová-Magninová – Périssetová, Tounkaraová, Karchaouiová, Geyorová, Laurentová, Bilbaultová, Thineyová, Cascarinová, Debeverová, Clémaronová.
Náhradníci:
Aline Villaresová, Letícia – Poliana, Limeiraová, Tayla, Andressa Alvesová, Camila, Beatriz, Andressinha, Luana, Raquel Fernandesová, Geyse.
Žluté karty:
36. Renardová
Žluté karty:
45+3. Tamires

Rozhodčí: Beaudoinová – (CAN), Brownová (JAM), Singová (JAM)