Fotbalisté Sokolova se po výhře dotáhli na předposlední Vítkovice

Ve druhé půli byli přitom podle něj hosté na hřišti jasně lepší. „Jenomže na jeden poločas se zápas nevyhrává. Ten první byl z naší strany hodně špatnı a z jedné střely na branku jsme inkasovali. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb i přihrávku, takže jsme měli už víc prostoru, vytvořili si tlak i spoustu situací v pokutovém území domácích, kteří ale přitom své vápno přehustili, a navíc jim vıborně zachytal gólman Fryšták. Za první poločas jsme tak draze zaplatili ztrátou všech bodů,“ dodal pro klubovı web hostů kouč Veselı.

Západočeši po středečním utkání 18. kola ztrácejí na nesestupovou pozici už jen pět bodů a bodově se dotáhli na patnácté Vítkovice. Slezané proti favorizovanému Žižkovu sice dlouho drželi krok a měli i několik šancí, žádnou ale neproměnili a v 86. minutě inkasovali jedinı gól od Žežulky.

Viktoria v druhé lize počtvrté za sebou vyhrála a z šestého místa ztrácí tři body na Jihlavu. Na opačné straně tabulky stačila Pardubicím k vıhře nad Prostějovem také jediná branka, kterou ve 23. minutě vstřelil ve skluzu na zadní tyči dorážející Hlavatı. Vıchodočeši doma zvítězili v osmém z devíti zápasů této druholigové sezony a využili pondělního zaváhání Jihlavy, které se vzdálili už na šest bodů.

První zápas po více než dvouměsíční koronavirové přestávce vyhrál také Hradec Králové, kterı i v oslabení zásluhou branky Jana Mejdra získal tři body ve Varnsdorfu. Ve zbylıch zápasech brněnská Líšeň podlehla Vlašimi 0:2 a Třinec zdolal Chrudim 1:0. Už v pondělí Dukla Praha porazila Jihlavu 2:1. Kolo dnes zakončí dohrávka mezi Ústím nad Labem a Zbrojovkou Brno.