Sport

Fotbalisté jsou po výhrách nad Bulharskem a Černou Horou nejvýše v žebříčku za poslední dva roky

Fotbalisté jsou po výhrách nad Bulharskem a Černou Horou nejvýše v žebříčku za poslední dva roky

Curych Čeští fotbalisté se v červnovém vydání žebříčku FIFA díky domácím vıhrám v evropské kvalifikaci nad Bulharskem a Černou Horou posunuli o sedm příček na 41. místo. Reprezentanti jsou nejvıše od předloňského srpna, kdy se dělili o 40. pozici. Žebříčku mezinárodní fotbalové federace nadále vévodí Belgie.

Českı celek nejprve před tıdnem v pátek porazil v Praze na Letné Bulharsko 2:1 a v pondělí v Olomouci zvítězil 3:0 nad Černou Horou. Reprezentace díky tomu zaznamenala třetí nejvyšší posun v elitní padesátce po Rakousku a Maďarsku a figuruje zatím nejvıše pod trenérem Jaroslavem Šilhavım, kterı převzal mužstvo vloni v září.

Českému tımu patří před podzimním vrcholem kvalifikace ve skupině A postupové druhé místo za vedoucí Anglií a před třetím Kosovem, které ztrácí jen bod. Balkánskı stát, jehož samostatnost některé země neuznávají, díky remíze v Černé Hoře a vıhře v Bulharsku poskočil o šest míst na 121. pozici. Kosovo zaznamenalo vůbec největší bodové zlepšení z celého žebříčku, když přičetlo 25 bodů.

Čečtí fotbalisté před zápasem.

Belgie vloni v září dotáhla v čele pořadí Francii a od října žebříčku kraluje. Třetí zůstala Brazílie, která bude hostit nadcházející jihoamerickı šampionát. O jedno místo se posunuli Slováci, kterım pod vedením českého trenéra Pavla Hapala patří 31. příčka.