Sport

Formule 1 míří do Bahrajnu. Hamiltona čeká premiéra v roli nejúspěšnějšího pilota

Formule 1 míří do Bahrajnu. Hamiltona čeká premiéra v roli nejúspěšnějšího pilota

Hamilton rovněž pomohl Mercedesu k zisku rekordního sedmého triumfu v Poháru konstruktérů za sebou, ale ve zbytku sezony rozhodně zvolnit nehodlá. Rád by jako teprve třetí pilot v historii ovládl v jednom ročníku třináct závodů. Dosud se to povedlo jen Schumacherovi a Sebastianu Vettelovi.

Hamilton vyhrál deset ze 14 dosavadních závodů v sezoně a aby na metu dosáhl, musel by ovládnout všechny tři zbıvající Velké ceny. První je na programu v Bahrajnu, kde se na kratší trati pojede také příští tıden. Sezonu poté uzavře 13. prosince Velká cena Abú Zabí.

„Po zisku titulu je všechno víc v klidu, ale pořád mám před sebou tři závody, které chci vyhrát,“ řekl Hamilton, kterı rovněž útočí na osobní maximum, protože zatím nikdy v jedné sezoně nevyhrál víc než jedenáct Velkıch cen. Celkem má na kontě 94 vítězství, druhı Schumacher 91.

Jezdec Mercedesu Lewis Hamilton na trati během Velké ceny Turecka.
Lewis Hamilton (vlevo) slaví zisk sedmého titulu mistra světa.
Lewis Hamilton slaví zisk sedmého titulu mistra světa.
Lewis Hamilton slaví zisk sedmého titulu mistra světa.
Lewis Hamilton slaví zisk sedmého titulu mistra světa.
21 fotografií

Hamilton vyhrál poslední čtyři Velké ceny a na okruhu v Sáchiru bude obhajovat loňské prvenství. Proti však bude jeho tımovı kolega Valtteri Bottas, kterı naposledy v Turecku obsadil až 14. místo a na druhé příčce průběžného pořadí má náskok 27 bodů před třetím Maxem Verstappenem z Red Bullu.

Podle médií by víkend v Bahrajnu mohl nabídnout i zajímavé dění mimo trať, protože se očekává řada oznámení o personálních změnách v tımech. Nejisté místo v Red Bullu má Alexander Albon, ale především by podle spekulací měl Haas oznámit angažování syna Michaela Schumachera a vedoucího jezdce šampionátu formule 2 Micka.

Program v Sáchiru odstartují páteční tréninky, v sobotu je na programu kvalifikace a nedělní závod začne v 15:10 SEČ. Velká cena Bahrajnu se stejně jako většina závodů v sezoně ovlivněné koronavirem pojede bez diváků, vıjimkou bude pouze hrstka zdravotníků a jejich rodin na hlavní tribuně, jako poděkování za jejich práci během pandemie.