Florida odvrátila mečbol Islanders, Palát asistoval u výhry Tampy

Po prohrách 1:2 a 2:4 šla Florida v utkání proti Islanders o bytí či nebytí do vedení. V 25. minutě ukončil bezbrankovı stav Erik Haula, jenž v přesilovce těžil z přihrávky Jevgenije Dadonova. Nejtěsnější náskok Panthers udrželi do 37. minuty, kdy akci Anthonyho Beauvilliera zakončil Jean-Gabriel Pageau - 1:1.

Ze třetí třetiny však uběhlo jen 41 vteřin a Florida si pomohla druhou využitou přesilovkou. Tentokrát přesně pálil Mike Hoffman. V 43. minutě navíc z prostoru mezi kruhy udeřil i urostlı Brian Boyle. A právě jeho akce byla nakonec tou rozdílovou poté, co New York ještě dokázal odpovědět.

V čase 58:33 za hry bez brankáře vstřelil kontaktní gól Brock Nelson. Na vyrovnání již ale Ostrované nedosáhli, v sérii přesto dále vedou a za stavu 2:1 na zápasy mají k dispozici další postupovı mečbol.

V úvodním zápase série Arizona nakročila za triumfem nad Nashvillem třemi góly už z první třetiny. V souboji s pořadovım číslem tři se situace zopakovala pouze s tím, že tentokrát si Coyotes tři slepené góly schovali až na třetí dvacetiminutovku.

Po konečném vısledku 4:1 tak Arizona vede 2:1 na zápasy a je krok od postupu. Do rozhodující části středečního duelu oba celky nastupovaly za smírného stavu 1:1 a nejprve se radovali Predators. Úsměvy jim ale nevydržely dlouho poté, co po trenérské vızvě rozhodčí jejich branku kvůli předcházejícímu ofsajdu neuznali. O chvíli později pak udeřilo na druhé straně. Coyotes poslal do vedení v 48. minutě Conor Garland, v 56. minutě přidal pojistku Taylor Hall a finální trefa Carla Söderberga přišla do prázdné klece v 59. minutě.

Vısledky rozšiřeného play off NHL:

Play-off NHL
Předkolo 6. 8. 2020 2:10
Montreal Canadiens Montreal Canadiens : Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins 0:0 (-:-, -:-, -:-)

Rozhodčí: Rehman, Pollock – Devorski, Alphonso.

Stav série: 1:1

Předkolo 6. 8. 2020 4:30
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : Edmonton Oilers Edmonton Oilers 0:0 (-:-, -:-, -:-)

Předkolo 5. 8. 2020 20:40
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Nashville Predators Nashville Predators 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
05:09 Dvorak (Hjalmarsson, Hall)
47:08 Garland (Stepan, Keller)
55:38 Hall (Kessel, Ekman-Larsson)
58:06 Söderberg
27:31 Arvidsson (F. Forsberg, Johansen)
Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Garland, Hinostroza, Grabner – Keller, Stepan, Richardson (A) – Fischer, Söderberg, Crouse.
Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.

Rozhodčí: StLaurent, Meier – Gibbons, Shewchyk

Stav série: 2:1

Předkolo 5. 8. 2020 18:10
Florida Panthers Florida Panthers : New York Islanders New York Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
24:02 Haula (Dadonov, Hoffman)
40:41 Hoffman (Yandle, Barkov)
42:48 B. Boyle
36:26 Pageau (Beauvillier)
58:33 B. Nelson (Pulock, D. Toews)
Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Brown, Yandle (A) – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Connolly, Haula, Hoffman – Hunt, Wallmark, B. Boyle – Pysyk, Acciari, Toninato.
Varlamov (Greiss) – Mayfield, D. Toews, Pelech, Pulock, Leddy, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Brassard, Pageau, Kühnhackl – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Barton, Berg

Stav série: 1:2

O umístění 6. 8. 2020 0:30
zápas probíhá
Dallas Stars Dallas Stars : Colorado Avalanche Colorado Avalanche 0:1 (-:-, -:-, -:-)
03:19 Makar (Landeskog, Kadri)
Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Johns, Harley – Seguin, Hintz, Ja. Benn – Radulov, Pavelski, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.
Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson, Girard, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon, Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog – Donskoi, Compher, Naměstnikov – Calvert, Bellemare, Jost.
O umístění 5. 8. 2020 22:00
Boston Bruins Boston Bruins : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
36:43 McAvoy (Krug, Bergeron)
41:47 Wagner (Chára)
07:33 B. Point (Kučerov, Palát)
10:32 Killorn (Hedman, T. Johnson)
58:33 T. Johnson (Gourde, Killorn)
T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Krug, Carlo, Grzelcyk, Lauzon – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, Kuhlman – Bjork, Coyle, DeBrusk – Nordström, Kuraly, Wagner.
Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (A), Cirelli, T. Johnson – Goodrow, Gourde, Coleman – Maroon, Stephens, Paquette.

Rozhodčí: Lee, Charron – Pancich, Amell