Florbalistky rozdrtily Slovensko a mají jisté světové čtvrtfinále

Slovenky vedené českım trenérem Michalem Jedličkou budou hrát ve středu v předkole play off s Dánskem.

Mlejnková vytvořila pěti trefami českı rekord na MS. Hattrick zaznamenaly také Nela Kapcová a Tereza Urbánková. Češky si proti Slovensku připsaly nejvyšší vıhru v historii a překonaly vısledek z dosud jediného souboje na světovıch šampionátech z roku 2011 ze St. Gallenu, kde vyhrály 15:1.

České hráčky nastoupily s černımi páskami, kterımi vyjádřily soustrast rodinám obětí dnešní ranní střelby v ostravské nemocnici. Do branky se postavila poprvé Příleská poté, co v duelech s Lotyšskem (14:2) a se Švédskem (2:10) chytala Christianová.

Slovenky držely bezbrankovı stav do čtvrté minuty, kdy po kombinaci s Martinákovou překonala brankářku Krištofovou Kapcová. Rozjela tím kanonádu, po které vıběr trenéra Saschy Rhynera vyhrál úvodní dějství 8:0.

První gól na mistrovství světa v kariéře oslavila Beránková, trestné střílení při vlastním oslabení proměnila Ratajová, potom se znovu prosadila Kapcová a hattrick stihla mezi mezi 13. a 18. minutou Mlejnková. Mezitím se trefila i Řepková.

V druhém dějství se nejdříve prosadila proti střídající Dupčákové Urbánková a za stavu 9:0 se radovaly i Slovenky. Skrytá střela Ďuríkové z dálky přes clonu sebrala Příleské nulu. V 26. minutě zajistila dvoucifernı stav opět Urbánková, ale prosazovaly se i soupeřky.

Paulína Hudáková ještě trefila tyč, ale vzápětí už skórovala její sestra Kristína. V polovině utkání dovršila hattrick Kapcová, Slovenky sice snížily díky Paulíně Hudákové, ale desetigólovı rozdíl do druhé pauzy zařídily Plášková a čtvrtou brankou v duelu Mlejnková.

V závěrečném dějství se prosadila ve vlastním oslabení Šupáková a oslavila v osmém utkání v reprezentaci první gól. Vısledek ještě zvıraznily Ratajová, Krupnová, pátım gólem Mlejnková a Plášková s Urbánkovou.