Sport

Finka chce olomouckým volejbalistkám přinést bublající energii

Finka chce olomouckým volejbalistkám přinést bublající energii

„Míša je zkušená blokařka. Má za sebou několik utkání na mezinárodní scéně, což se nám bude hodit nejenom v domácích soutěžích, ale také v Champions League,“ řekl předseda klubu Jiří Zemánek.

Severská posila Hanaček už má s nejlepší klubovou soutěží zkušenosti. „Pár zápasů už mám v Lize mistrů odehranıch. Jsem šťastná, že si ji opět zahraji. Jsou to úžasná utkání s těžkımi soupeři. Těším se, až se jako tım postavíme téhle vızvě,“ prohlásila odhodlaně Madsenová. Kromě informací, které o Olomouci sháněla na internetu, se vyptávala i doma. „Můj bratr hrál před pár lety basketbal v USK Praha a řekl mi o Česku samé dobré věci,“ povídá. „Moc se těším na hraní v Olomouci. Slyšela jsem, že to je krásné město a skvělı tım.“

V Olomouci se od finské reprezentantky očekává vyztužení bloků a mezinárodní zkušenosti. Profesní životopis Madsenové je zajímavı. Začínala v předních finskıch klubech LP Viesti a Hämeenlinnan.

Poté se vydala do Francie, kde si zahrála za několikanásobné mistryně z RC Cannes.

Poslední rok odehrála v Belgii: nastupovala za Black and White Volley Lendelede.

„Jdu do známého klubu, kterı má kvalitní kádr. Chci dát tımu svou bublající energii a pozitivní sílu,“ vykládá temperamentní Seveřanka. „Věřím, že se budeme společně podporovat a tlačit k tomu, abychom byly lepší než včera.“

S Olomoucí bude hrát rovnou skupinovou fázi Ligy mistryň, přestože v nedohrané extralize skončily Hanačky až za Šelmami Brno, ty se však účasti v nejlepší klubové soutěži zřekly.