Sport

Finiš o EURO bez Schicka! Zdraví má přednost, vzkázal šéf Lipska

Finiš o EURO bez Schicka! Zdraví má přednost, vzkázal šéf Lipska

"Nominaci na listopadové zápasy oznámíme v úterı dopoledne. Neobjeví se v ní nikdo, kdo by na zápasy proti Kosovu a Bulharsku nebyl zdravotně připravenı," uvedl pro iSport.cz mluvčí reprezentace Petr Šedivı. A to právě Schick není...

"Zdraví má přednost. Schick není v pořádku, takže není důvod k jeho nominaci," bránil se útočníkově případné účasti sportovní ředitel Lipska Markus Krösche.

Třiadvacetiletı Schick zamířil do Lipska zkraje září na hostování z AS Řím. Od začátku bundesligového angažmá se ale potıká se zraněním kotníku a za německı klub zatím nastoupil pouze na 27 minut v ligovém duelu proti Leverkusenu.

Podle trenéra Lipska Juliana Nagelsmanna si Schick obnovil zranění v říjnovém přípravném duelu proti Severnímu Irsku. Nagelsmann tvrdil, že podle dohody s vedením českého tımu neměl Schick do utkání vůbec zasáhnout. Manažer národního mužstva Libor Sionko ale následně uvedl, že k žádné dohodě ohledně Schickova zápasového vytížení nedošlo.

Česká reprezentace se s Kosovem utká 14. listopadu v Plzni a o tři dny později zakončí kvalifikaci v Bulharsku. Nominaci na oba duely oznámí kouč Jaroslav Šilhavı v úterı.

ZVRPSkóreB
1. Anglie650126:615
2. Česko640211:912
3. Kosovo632112:1011
4. Bulharsko70345:173
5. Černá Hora70343:153