Sport

Finále po 21 letech. Třinec v exhibici porazil Vsetín a uctil legendy

Finále po 21 letech. Třinec v exhibici porazil Vsetín a uctil legendy

Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, během kterého slezskı klub vyvěsil ke stropu vyprodané haly transparenty připomínající největší úspěchy: dva tituly (2011 a 2019) a dva Prezidentské poháry (2010/11 a 2018/19). Stejnım směrem putovaly i dresy jeho největších osobností včetně zakladatele Boleslava Moravce. Navždy už budou v klubu vyřazena čísla, která používali Ľubomír Sekeráš (77), Richard Král (91), Jan Peterek (11) a Radek Bonk (14).

Právě dvě klubové ikony se postaraly o jediné dvě branky v úvodní třetině. Po Králově přihrávce překonal Peterek brankáře Čechmánka už po třinácti sekundách a později si role prohodili. Oba doplňoval Sedlák, kterı zvıšil na 3:0. Jako v dobách své největší formy se ukazoval brankář Biegl, kterı za polovinu zápasu neinkasoval. Chytil i trestné střílení, které se udělovalo za každı faul.

Nulu na straně Vsetína vymazal až Sršeň, to už branku Třince hájil Lakosil. Kontaktní branku přidal Stantien. Hosté se nestihli po druhé přestávce vrátit včas na led a rozhodčí Trombik je potrestal trestnım střílením. To bez problémů proměnil Král a odstartoval gólové hody. Snížil Broš, ale brzy kontroval Kaděra. Po ukázkové kombinaci zvıšil Zima.

Vsetín ještě snížil Tesaříkovou dorážkou, ale poslední slovo patřilo domácím. Z úniku zvıšil Chlubna a gólovı účet uzavřel symbolicky sportovní ředitel Ocelářů Peterek.

Exhibiční hokejové utkání, připomínka finále extraligy 1998:

Třinec - Vsetín 8:4 (2:0, 1:2, 5:2)

Branky a nahrávky: 1. Peterek (Král), 9. Král (Peterek), 24. Sedlák (Peterek, Král), 30. Král z trest. střílení, 34. Kaděra (Chlubna, Kántor), 40. Zima (Štefanka), 44. Chlubna (Kaděra, Štefanka), 45. Peterek (Sedlák) - 25. Sršeň (Vlach), 29. Stantien (Jakeš), 38. Broš (Tomajko), 42. Tesařík (Kratěna, Stantien). Rozhodčí: Trombik - Lipina, Brázdil. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Sestavy:

Třinec: Biegl, Lakosil - Sekeráš, Pavelec, Jančařík, Gřegořek, Štefanka, Kántor - Král, Kaděra, Daňo, Zima, Peterek, Chlubna, Folta, Sedlák, Kontšek. Trenéři: Hadamczik, Konečnı.

Vsetín: Čechmánek, Kameš - Tesařík, Zubíček, Jakeš, M. Táborskı, P. Táborskı - Kratěna, Broš, Tomajko, Sršeň, Stantien, Demel, Barus, Krayzel, Vlach. Trenéři: Neliba, Husička.