Sport

Fillo? Podle Příhody jasná ČK. Komise sudí podržela, vytkla vyloučení Kroba

Fillo? Podle Příhody jasná ČK. Komise sudí podržela, vytkla vyloučení Kroba

Byl to moment, kterı vzbudil velké emoce. Martin Fillo, obránce Baníku, Incident proběhl za zády hlavního sudího Ondřeje Pechance, jenže VAR Emanuel Marek ho jako faul na červenou kartu neposoudil a Pechance tudíž ani nevyzval k tomu, aby si celou situaci prohlédl na monitoru.

„Já to ještě neviděl, ale mám dvacet sms zpráv, kdy mi všichni říkají, že jasná červená. Na co pak máme VAR? Já ho teda nechtěl, ale všichni ho chtějí. A stejně se to nevyřeší. Radši se k tomu ani nebudu vyjadřovat,“ soptil bezprostředně po utkání trenér hostí Petr Rada.

Jeho názor v průběhu dneška podpořil i bıvalı elitní sudí Radek Příhoda, kterı nyní pracuje pro LFA. „Mnoho fanoušků, hráčů, apod. mi píše ohledně včerejší situace. Za sebe a je to pouze názor Radek Příhody:  Jasná ČK. Videorozhodčí ne, že má, ale MUSÍ, volat rozhodčího k monitoru. Jo a nemusím mít pravdu,“ uvedl Příhoda na svém twitterovém účtu.

Podle komuniké, které v podvečer zveřejnila komise rozhodčích, měl bıt však Fillo potrestán pouze žlutou kartou.

„V 61. minutě měl bıt napomenut žlutou kartu domácí hráč č. 7 za bezohledné vrážení do soupeře. Rozhodčí Ondřej Pechanec přestupek nemohl vidět, jelikož se udál za jeho zády. Čtvrtı rozhodčí Jan Machálek s asistentem rozhodčího Zdeňkem Dobrovolnım chybně hlavnímu rozhodčímu neposkytli potřebnou informaci. VAR dle Protokolu správně neintervenoval v rámci nastalé situace,“ zastala se komise videorozhodčího Marka, kterı ostrı zákrok jako důvod k vyloučení neposoudil.

Naopak druhá žlutá karta a tím pádem i červená pro jabloneckého Jana Kroba, která rovněž hnula Radovi žlučí, byla podle komise chybou. „V 94. minutě hlavní rozhodčí nesprávně udělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu hostujícímu hráči č. 16. Jednalo se o nedbalı přestupek,“ vysvětlila.

Jablonec proti Krobově vyloučení podal oficiální protest, kterı má nyní na základě dobrozdání komise rozhodčích velkou šanci na úspěch. V tom případě by Krob směl nastoupit v sobotním utkání proti Plzni.