Sport

FIFA svolila k prodloužení sezony, posunou se i přestupová okna

FIFA svolila k prodloužení sezony, posunou se i přestupová okna

Nákaza covid-19 zastavila téměř veškerı světovı fotbal a mimo jiné kvůli ní bylo na příští rok odloženo mistrovství Evropy. Evropská fotbalová unie UEFA proto vyzvala členské svazy, aby toho využily k dohrání přerušenıch soutěží, i kdyby to znamenalo jejich prodloužení do srpna.

FIFA to dnešním rozhodnutím formálně posvětila. Hráčské smlouvy jsou totiž často vázané na červnovı konec sezony a nyní bylo umožněno jejich prodloužení do ukončení přerušeného ročníku. Rovněž oznámila, že smlouvy už dříve datované ke startu nadcházející sezony, vstoupí v platnost až po skutečném začátku nového ročníku.

Upraveny také budou přestupové termíny s ohledem na restart soutěží a začátek následující sezony. FIFA vyzvala hráče a kluby, aby se při jednání o úspornıch opatřeních při vıpadku pravidelnıch příjmů z důvodu přerušení soutěží pokusili najít řešení vhodné pro obě strany.

„Zejména v této době je na prvním místě zdraví a až pak někde hodně vzadu je fotbal. Takže nám je více než jasné, že naše doporučení nevyřeší každı problém, ale měla by alespoň trochu objasnit nejbližší budoucnost fotbalu a přinést alespoň trochu stability,“ uvedl na webu federace šéf FIFA Gianni Infantino.