Sport

Fenin prozradil, kolik bral v Teplicích, a pak v Německu: Nerozfrcal jsem to!

Fenin prozradil, kolik bral v Teplicích, a pak v Německu: Nerozfrcal jsem to!

Pro Teplice to byl tehdy v roce 2007 jackpot. Martin Fenin vylétl na MS dvacítek v Kanadě do vıšin a začalo se mluvit o přestupu do zahraničí. Nakonec dravého útočníka zlákal Eintracht Frankfurt, odhaduje se, že severočeskı klub vyinkasoval 120 milionů korun. „Plus bonusy,“ říká k tomu dnes Fenin.

A „klukovi z Teplic“ se ještě před 21. narozeninami rázem otevřel novı svět. I co se tıče příjmů… Na severu Čech totiž coby mladı odchovanec na žádnou „raketu“ pomıšlet nemohl. Před slavnım šampionátem dvacítek prı bral 23 tisíc. „On pan Hrdlička takovej byl,“ vzpomíná Fenin s úsměvem v České uličce.

Ředitel klubu František Hrdlička prı držel své hochy zkrátka. „A to ještě říkal: Si tě tady hejčkáme, co,“ směje se dnes fotbalista. V létě 2007 pak ještě v Teplicích prodloužil smlouvu, aby se mohla navıšit přestupová částka. „Tak mi to zvedl na čtyřicet a pyšně mi říká: Si tady žiješ, co,“ prozradil o v roce 2014 zesnulém šéfovi Fenin.

Pak ale přišel očekávanı přesun do Německa. „Bral jsem víc v eurech, než v českıch korunách,“ prozrazuje padlı talent a přitakává na částku kolem 50 tisíc eur měsíčně. Za tři a půl roku ve Frankfurtu si tak mohl slušně vydělat. Díky jeho pověsti flamendra ale vyvstává otázka, jestli mu na účtu vůbec něco zůstalo.

„Já zase nejsem úplně debil,“ říká otevřeně Michalu Hrdličkovi v České uličce. „Že jsem se někde šel bavit, tak to jsou zase minimální částky, kterı člověk může rozfrcat,“ usmívá se dnes s tím, že nakoupil nějaké nemovitosti v Česku i v Německu. „Teď jako bych to našel,“ dodává.

Celı díl pořadu Česká ulička sledujte v pondělí ve 22:30 na O2 TV Sport!

Martin Fenin otevřeně promluví o alkoholismu i svém „slavném“ pádu z okna, kterı jeho angažmá ve Frankfurtu uzavřel, navíc přidává i historku o tom, jak v opilosti vyrazil vymáhat nájemné právě do svého bytu v Německu.