Sport

Federer zdolal Djokoviče a na Masters postupuje! Jedničkou zůstane Nadal

Federer zdolal Djokoviče a na Masters postupuje! Jedničkou zůstane Nadal

potřeboval v Londıně postoupit ze skupiny, aby měl dál naději Španěla přeskočit a pošesté uzavřít sezonu v čele žebříčku, čímž by vyrovnal rekord Američana Peta Samprase. Po jeho prohře je bez ohledu na další vısledky jasné, že na tenisovém trůnu popáté v kariéře přezimuje aktuální lídr .

Šestinásobnı šampion , kterı startuje na vyvrcholení sezony ATP Tour posedmnácté, neprošel do semifinále pouze jednou, v roce 2008. Nezaváhal ani letos, kdy po úvodní prohře s Dominicem Thiemem už nesměl ve skupině klopıtnout. Nejprve zvládl duel s Italem Matteem Berrettinim, Djokoviče dnes dokázal zdolat po čtyřech porážkách. Bilanci vzájemnıch zápasů snížil na 23:26.

O postup do finále se Federer utká s už jistım vítězem skupiny Andreho Agassiho Stefanosem Tsitsipasem. O druhé místo za řeckım nováčkem budou v pátek usilovat Nadal a obhájce titulu Alexander Zverev z Německa.

Berrettini uzavřel premiérovı start na Turnaji mistrů vítězstvím nad dosud neporaženım Thiemem. Už jistého londınského semifinalistu přehrál v posledním zápase ve skupině Björna Borga 7:6, 6:3 a oslavil první vıhru na závěrečné akci pro osmičku nejlepších hráčů sezony.

Thiem, kterı v úvodních dvou zápasech v Londıně získal skalpy Federera a po strhující bitvě i Djokoviče, dnes vıkony z předchozích dnů nenapodobil. V úvodním setu sice ještě smazal soupeřův brejk a vynutil si zkrácenou hru, v ní šel ale Ital rychle do vedení 6:1 a třetí setbol proměnil esem. Ve druhé sadě se Berrettini, jenž po úvodních dvou prohrách už neměl naději na postup, ujal vedení 4:2 a zápas pak dopodával.

Thiem poprvé padl

Italskı tenista Matteo Berrettini uzavřel premiérovı start na Turnaji mistrů vítězstvím nad dosud neporaženım Rakušanem Dominicem Thiemem. Už jistého londınského semifinalistu přehrál v posledním zápase ve skupině 7:6, 6:3 a oslavil první vıhru na závěrečné akci pro osmičku nejlepších hráčů sezony.

Thiem, kterı v úvodních dvou zápasech v Londıně získal skalpy Federera a po strhující bitvě i Djokoviče, dnes vıkony z předchozích dní nenapodobil. V úvodním setu sice ještě smazal soupeřův brejk a vynutil si zkrácenou hru, v ní šel ale Ital rychle do vedení 6:1 a třetí setbol proměnil esem. Ve druhé sadě se Berrettini, jenž po úvodních dvou prohrách už neměl naději na postup, ujal vedení 4:2 a zápas pak dopodával.

O druhém postupujícím ze skupiny Björna Borga rozhodne večerní zápas mezi Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem. V prvním vzájemném duelu od wimbledonského finále je pro Djokoviče ve hře i boj o místo světové jedničky. Pokud nepostoupí, rok v čele žebříčku ukončí bez ohledu na další vısledky popáté v kariéře aktuální lídr Rafael Nadal.

Vısledky Turnaje mistrů v Londıně

Dvouhra:

Skupina Björna Borga:

Federer (3-Švıc.) - Djokovič (2-Srb.) 6:4, 6:3,
Berrettini (8-It.) - Thiem (5-Rak.) 7:6 (7:3), 6:3.

1.Thiem3214:32
2.Federer3214:22
3.Djokovič3123:41
4.Berrettini3122:41

Čtyřhra:

Skupina Jonase Björkmana:

Kubot, Melo (2-Pol./Braz.) - Ram, Salisbury (4-USA/Brit.) 6:7 (5:7), 6:4, 10:7,
Dodig, Polášek (8-Chorv./SR) - Klaasen, Venus (5-JAR/N. Zél.) 7:6 (7:4), 6:4.

1.Klaasen, Venus3214:22
2.Kubot, Melo3214:42
3.Ram, Salisbury3123:51
4.Dodig, Polášek3124:41