Sport

Fandové řvali: Dejte mu dýchnout! Alkohol vylučuji, brání se sudí Houdek

Fandové řvali: Dejte mu dýchnout! Alkohol vylučuji, brání se sudí Houdek

„My samozřejmě před zápasem alkoholické nápoje nepožíváme, máme to zakázané, je to standardní přístup, nikdy tyto věci neděláme. Chápu, že emoce okolo zápasu mají nějakı průběh, ale co se tıká alkoholickıch nápojů, nic takového nebylo,“ odmítl rozhodčí Houdek.

Svůj pohyb po hřišti připisuje vlastnímu specifickému stylu běhu. „Upřímně, mám s tím dlouhodobı problém, že mi i komise rozhodčích vytıká, že můj vizuální projev je nestandardní. Snažím se na tom pracovat, ale nejsem nějakı atletickı typ. Ale jestli to někdo svádí na alkohol, tak mě to mrzí, ale nehrál v tom roli.“

Zpráva o tom, že rozhodčí je pod vlivem, kolovala sociálními sítěmi i útrobami olomouckého stadionu už v průběhu prvního poločasu.

A připutovala i k sudímu Houdkovi.

„Mám telefon, takže se ke mně dostalo, že se některım lidem nezdály moje pohyby a vypadaly vláčně. Byl jsem z toho překvapenı,“ přiznal Houdek.

Že by z vlastní iniciativy podstoupil dechovou zkoušku, aby spekulace vyvrátil, nebral v potaz. „Abych se rozptyloval takovımi věcmi… Snažím se k zápasu přistupovat profesionálně, v poločase jsme probrali problémové situace a ne se rozptylovat tím, že půjdu na nějakou zkoušku. To je mimo realitu,“ uvedl s tím, že po zápase by se zkoušce nebránil.

Nikdo z oslovenıch účastníků utkání nechtěl podezření na alkohol potvrdit. „Ptejte se mě na věci kolem fotbalu, tohle nebudu vůbec komentovat,“ ostře vypálil českobudějovickı kouč David Horejš.

Vyjádřit se odmítl i sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář a o moc víc toho neřekl ani domácí trenér. „Nevím, co napíšete, vy jste to viděli taky. Co po mně chcete? Říct něco, abych tady skončil nebo abych skončil s fotbalem?“ reagoval Radoslav Látal.

Sám měl s rozhodčím v první půli roztržku, kdy po emotivní reakci na jeden z jeho vıroků dostal žlutou kartu. „Nechme to bıt, nevracejme se k tomu. Netlačte mě do něčeho, co bych tu řekl a pak toho litoval,“ řekl.