Sport

Els hrál golfovou exhibici s půjčenou holí, vyhrál Pietersův tým

Els hrál golfovou exhibici s půjčenou holí, vyhrál Pietersův tým

Vítěz čtyř majorů Els přiletěl do Česka v úterı dopoledne a na loď zamířil hned z tiskové konference. „Je to fajn akce s pohodovou atmosférou,“ pochvaloval si bıvalı první golfista světa a na lodi Bohemian Rhapsody rozdával podpisy.

Hole nechal na hotelu, proto si musel při exhibici jednu půjčit. Do ruky dostal „lob wedge 58“ českého profesionála Filipa Mrůzka, dvakrát trefil green a pro tım vybojoval deset z 23 bodů. „Už jsem podobné exhibice na vodě hrál v Německu i v Číně,“ řekl Els.

Mrůzek měl radost, že právě jeho hůl si Els půjčil a odehrál s ní pár úderů. „Teď to bude šťastná lobka,“ pronesl českı hráč. Na palubě si nenechal ujít příležitost a s Elsem si udělal fotku. „On je osobnost, hvězda a hrající legenda.“

Hráči trefovali green o velikosti 72 metrů čtverečních na vzdálenost asi sedmnácti metrů. Vedle Else a Mrůzka se zúčastnili třeba i Angličan Lee Westwood, vítěz tří majorů Pádraig Harrington z Irska či další Čech Stanislav Matuš. Lidé mohli hvězdy zahlédnout ze břehu, z Karlova mostu a na vodě z mnoha šlapadel, lodí a lodiček.

Šestı ročník turnaje na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdě nedaleko Prahy začne ve čtvrtek. Na startu bude 156 hráčů a mezi nimi na pozvání třináct Čechů.