Sport

El Clásico je tady. Zoufalý Real versus Barcelona s Messim čekajícím na gól

El Clásico je tady. Zoufalý Real versus Barcelona s Messim čekajícím na gól

Messiho období sucha představuje 425 minut odehraného času, což je jeho nejdelší půst v zápasech s Realem Madrid od roku 2014.

Třiatřicetiletı argentinskı útočník se v El Clásiku trefil naposledy v květnu 2018, od té doby třikrát vyšel naprázdno ve španělské lize, dvakrát v poháru a z jednoho zápasu jej vyřadila zlomenina ruky.

Barcelonskı kouč Ronald Koeman nicméně věří, že se Messi rozpomene na svoji unikátní bilanci v ligovıch zápasech s Realem. Ve 27 utkáních totiž vstřelil 18 gólů a na devět přihrál. V průměru má tedy bilanci jednoho bodu na zápas.

„Leo ukázal, že je pořád hladovı po gólech. Pracuje na sobě, na tom, aby byl v dobré formě, a myslím si, že může bıt ještě lepší. Jsem velice rád, že je součástí tımu, jeho přístup je příkladnı,“ uvedl nizozemskı kouč.

„Budu rád, když se prosadí i v zápase s Realem, kde už delší dobu na gól čeká,“ doplnil po úterní vıhře Barcelony v Lize mistrů nad Ferencvárosem Budapešť. V něm Messi vstřelil gól a stal se prvním hráčem, kterı v milionářské soutěži skóroval v šestnácti ročnících v řadě.

V úvodních čtyřech duelech španělské ligy se ale Messi trefil pouze jednou. Horší bilanci měl jen v úvodních čtyřech zápasech sezony 2005/06, kdy neskóroval vůbec. Možná i kvůli tomu Barcelona v posledních dvou ligovıch duelech neuspěla, se Sevillou doma remizovala 1:1 a v Getafe prohrála 0:1.

Strážce branky Realu Madrid Thibaut Courtois (v modrém) kryje míč do náruče...

Fanoušky Barcelony navíc trápí další nelichotivá série. Od března 2015 dokázala na Camp Nou vyhrát jedinı ze sedmi zápasů s Realem. V říjnu 2018 zvítězila 5:1, u čehož ale kvůli zlomenině ruky Messi chyběl. Argentinec proto čeká na domácí vıhru v El Clásiku už pět a půl roku.

„Messi je pořád Messi, nemyslím si, že by měl problémy se střílením gólů. Možná je to tím, že po krátké přestávce mezi sezonami potřebuje čas,“ myslí si jeho sedmnáctiletı kolega z útoku Anssoumane Fati.

Příznivce Barcelony ale může hřát fakt, že Real v posledním tıdnu dvakrát ostudně selhal na domácí půdě. Minulou sobotu prohrál 0:1 s ligovım nováčkem z Cádizu, ve středu pak v Lize mistrů podlehl 2:3 Šachtaru Doněck. V milionářské soutěži prohrál navíc už potřetí v řadě, což se mu stalo naposledy v roce 1986.

„Nemůžeme ztrácet čas tím, že se budeme litovat. Je dobře, že se Clásico blíží. Nezapomněli jsme hrát fotbal. Zápas s Barcelonou je vždycky speciální a my budeme připraveni,“ uvedl záložník Realu Luka Modrič.

„Máme zápas každé tři dny, ale to není vımluva. Musím najít to, co nás zase učiní silnımi, a budeme vyhrávat. A mám na to jenom pár dní,“ doplnil jej kouč Zinédine Zidane.