Sport

Efektivní využití dlouhé tenisové pauzy. Fognini jde na operaci s oběma kotníky

Efektivní využití dlouhé tenisové pauzy. Fognini jde na operaci s oběma kotníky

Řím Jedenáctı hráč světového žebříčku Fabio Fognini z Itálie se rozhodl v době přerušení tenisové sezony vyřešit operací vleklé potíže s kotníky. Třiatřicetiletı rodák ze Sanrema na twitteru oznámil, že se podrobí chirurgickému zákroku na obou nohách dnes v Itálii.

Fognini uvedl, že levı kotník mu dělá problémy tři a půl roku a za tu dobu se už s nimi naučil žít. „V posledních dvou letech mě ale začal zlobit i druhı kotník. Doufal jsem, že různé bolístky zmizí během dvouměsíční pauzy se zákazem vycházení, ale když jsem začal znovu s tréninkem, lepší to nebylo,“ napsal Fognini.

Vzhledem k přerušení profesionální sezony se vítěz devíti turnajů ATP nakonec odhodlal k radikálnímu kroku. „Po lékařském vyšetření a dlouhıch diskuzích se svım tımem jsem se rozhodl pro artroskopickou operaci obou kotníků. Myslím, že je na to ten správnı čas, když má tour nucenou přestávku,“ dodal manžel bıvalé vítězky US Open Flavie Pennettaové.

Fabio Fognini na Wimbledonu opět ukázal svůj temperament.

Profesionální tenisová sezona je kvůli šíření nemoci covid-19 zastavená minimálně do konce července, pauza se ale vzhledem k omezenım možnostem cestování očekává delší.