Sport

Echevarría v Rabatu vyhrál, jeho soka Manyongu odnesli na nosítkách

Echevarría v Rabatu vyhrál, jeho soka Manyongu odnesli na nosítkách

Dvacetiletı Kubánec, kterı měl v březnu větrnı veleskok 892 centimetrů, se poprvé letos dostal v regulérních podmínkách za osm metrů.

V páté sérii tuto hranici překonal o 34 centimetrů a odsunul na druhé místo Manyongu, jenž už v té době v soutěži nepokračoval. Po čtvrtém pokusu dostával přímo v doskočišti obstřik na nohu a z plochy byl pak odnesen na nosítkách.

Rychlou patnáctistovku vyhrála v nejlepším čase za poslední tři roky 3:55,47 světová rekordmanka Genzebe Dibabaová z Etiopie, která v závěru odrazila nápor dotírající Nizozemky Sifan Hassanové (3:55,93).

V pádu hlavou napřed proletěl cílem vítězně Rus Sergej Šubenkov, kterého za poslední překážkou srazil k zemi Jamajčan Omar McLeod, jenž dlouho vedl, ale pak upadl. Úřadující vicemistr světa na 110 metrů překážek Šubenkov si odřel o tartan rameno, přesto časem 13,12 vyrovnal rekord mítinku Američana Davida Olivera.

Sprinterkám na stovce vládla nigerijská sprinterka Blessing Okagbareová (11,05) o čtyři setiny před Marie-José Ta Louovou (11,09) z Pobřeží slonoviny. Nizozemská hvězda Dafne Schippersová skončila až pátá v čase 11,32.

Vítězka čtvrteční Pražské tyčky a nová rekordmanka tohoto závodu Američanka Katie Nageotteová skončila třetí. Pomohl jí k tomu nejlepší zápis z pěti závodnic, které skočily 467 centimetrů. Vyhrála její krajanka Sandi Morrisová, která vylepšila rekord mítinku na 482.

Ženskı disk ovládly Kubánky. V rekordu mítinku 68,28 zvítězila Yaimé Pérezová před vedoucí ženou letošních tabulek Denií Caballerovou (65,94). Třetí skončila chorvatská hvězda Sandra Perkovičová (64,77). Dvojnásobná olympijská šampionka Perkovičová se po pátém místě ve Stockholmu poprvé v této sezoně Diamantové ligy dostala na stupně vítězů.

Mezi muži zvítězil také v novém rekordu mítinku 69,94 metru nejlepší diskař této sezony Daniel Stahl ze Švédska. O necelı půlmetr za ním skončil Jamajčan Fedrick Dacres (69,50).