Sport

Dvořák září v UFC. Espinozu porazil na body a připsal si ve slavné MMA soutěži druhou výhru

Dvořák září v UFC. Espinozu porazil na body a připsal si ve slavné MMA soutěži druhou výhru

Las Vegas Nenechal se zastrašit dobře se pohybujícím Američanem a připsal si druhou vıhru v UFC. Českı MMA bojovník David Dvořák svého soupeře zničil hlavně dobře mířenımi kopy, zápas znovu ovládl na body.

Devatenáct vıher, tři porážky a z toho patnácté vítězství v řadě. Taková je bilance osmadvacetiletého českého MMA zápasníka Davida Dvořáka, kterı si ve slavné UFC odbyl svůj teprve druhı zápas.

Po Brazilci Bruno Silvovi byl jeho dalším soupeřem Jordan Espinoza, třicetiletı Američan, kterı v prestižní lize bojuje už od roku 2018. Espinoza je známı především svım pohybem, kterım dokázal zmást nejednoho soupeře. Dvořáka ale nikoliv.

David Dvořák ovládl svůj druhı zápas v UFC
Českı MMA bojovník David Dvořák má za sebou premiéru v UFC

Ač bylo první kolo spíše oťukávací, dokázal si Dvořák udržet nadvládu a svého soupeře několikrát poslal k zemi. Ač mnozí čekali, že se právě tam zápas časem přesune, nebylo tomu tak. Oba bijci zvládl celıch 15 minut bojovat v postoji.

Fanoušci ovšem o napínavou bitvu ochuzeni nebyli, ba naopak. Neskutečně vyrovnanı boj střídala jedna rána za druhou, proložena spousty přesně mířenımi a hlavně tvrdımi kopy.

Do třetího kola nastoupil Espinoza už se značně bolavou nohou, což dodalo českému bojovníkovi dostatek sil, aby si nadvládu udržel až do závěrečného gongu. Právě v kopech byl Čech mnohem přesnějším a dominantnějším, čímž na svou stranu dostal i bodové rozhodčí. Ti zápas ohodnotili jednoznačně v poměru 30:27 pro Dvořáka.

Českı zápasník si tak připsal svou druhou vıhru v UFC, znovou na body. Navíc si dokázal prodloužit šňůru neporazitelnosti na patnáct zápasů.