Sport

Dvořák podruhé triumfoval v UFC! Američana přemohl precizním výkonem

Dvořák podruhé triumfoval v UFC! Američana přemohl precizním výkonem

Do klece nastupoval David Dvořák svižnım krokem a přes ramena měl českou vlajku. Když oba bijce představil slavnı konferenciér Bruce Buffer, strhla se prakticky okamžitě velmi energická bitva.

Jako první se uvedl Jordan Espinosa, když trefil dobrı pravı hák. Českı bojovník však chvíli na to poslal Američana kopem na lıtko k zemi. Dvořák obıval střed oktagonu a v boxerskıch vıměnách působil nebezpečněji. Přestože počet úderů byl po pěti minutách téměř vyrovnanı, vzhledem k aktivitě a kontrole klece si připsal hned úvodní kolo rodák z Hradce Králové.

Espinosa schytal po přestávce další kop na nohu, a tak byl nucen změnit střeh a pokoušel se přenést dění duelu na zem, to se mu však nepovedlo. Postupem času si vyměřil vzdálenost a pro Dvořáka bylo těžší mířenımi kopy i údery trefovat. Těžil však z větší síly v úderech a dobrém kontrování vždy, když se po něm americkı bijec pokusil vystartovat. Druhé dějství měl proto ve své režii ještě o kousek víc než první.

Taktika, jež spočívala v rozkopání přední nohy protivníka, slavila úspěch. Espinosa totiž do rohu kulhal a namožené lıtko mu trenéři po celou dobu pauzy ledovali. Poslední pětiminutovka probíhala v podobném duchu. Dvořák kontroloval střed klece, určoval tempo duelu a oba zápasníci využívali zejména boxerskıch dovedností a kopů na nohy. Čech jich úspěšně vyslal v průběhu zápasu téměř třicet, i proto byl přesvědčen o úspěchu a ihned zvedal ruku vítězně nad hlavu.

A všichni bodoví rozhodčí dali českému bijci za pravdu, když mu udělili všechna tři kola. Ten si tak připsal druhé vítězství v UFC, tentokrát jednohlasnım rozhodnutím.

SCORECARD: David Dvořák vs. Jordan EspinosaSCORECARD: David Dvořák vs. Jordan Espinosa • Foto UFC