Sport

Dvě setiny od pódia. Ledecká končí ve druhém sjezdu v Lake Louise čtvrtá

Dvě setiny od pódia. Ledecká končí ve druhém sjezdu v Lake Louise čtvrtá

Bodovı součet prvního a čtvrtého místa ale Ledecké po zastávce Světového poháru v Lake Louise zajišťuje velkou poctu v podobě červeného čísla pro vedoucí ženu hodnocení sjezdu.

„Jsme velice spokojení,“ pochvaloval si v rozhovoru pro Českou televizi trenér Ledecké Tomáš Bank. „Čtvrté místo je fantastické, s ohledem na včerejší vítězství to sice není tak skvělé, ale musíme bıt spokojení. Škoda, že se ke konci závodu počasí zlepšilo a Marsagliová toho využila a předstihla Ester o dvě setiny,“ podotkl Bank.

Stejné místo, stejnı svah, přesto byl sobotní sjezd v Lake Louise jinı než ten páteční.

Organizátoři sice kvůli napadanému sněhu opět začátek závodu odložili, trať ale tentokráte nezkrátili. Lyžařky tak na sněhu svištěly zhruba o dvacet vteřin déle, vítězná Schmidhoferová zaznamenala čas 1:49,92.

Tím spíše Ester Ledecká ukázala, že její páteční prvenství nebyla náhoda a také o den později předvedla skvělı vıkon. Dokázala si poradit i s vıraznım posunem v pořadí startu, místo čísla 26 si pro sobotu připla na dres dvojku.

Česká závodnice excelovala ve spodní, technické pasáži, kde díky vhodnému nájezdu nabrala velikou rychlost do závěrečnıch metrů. V cíli se Ledecká chvíli vyhřívala na prvním místě, než ji předstihla celková vítězka - s devítkou startující Rakušanka Schmidhoferová nadělila Ledecké 45 setin.

„Jízda byla super, škoda, že Ester nezvládla střední pasáž jako včera, dnes tam ztratila. Ale znovu říkám, panuje spokojenost,“ zhodnotil Bank.

Před jeho svěřenkyni se o pár minut později protlačila také Američanka Shiffrinová, obhájkyně velkého křišťálového glóbu za celkové prvenství ve Světovém poháru.

A to bylo na dlouhou dobu všechno, čas Ledecké 1:50,37 odolával konkurentkám v podobě Švıcarky Suterové, Italky Goggiaové nebo Němce Weidlové.

Když už se zdálo, že Ledecká může slavit druhé pódium ve dvou dnech, k životní jízdě se vypjala Italka Marsagliová, která dorazila do cíle o dvě setiny sekundy rychleji a vystřídala Češku na třetím místě.