Sport

Dvě přípravy Plzně: 0:0 s Žižkovem, pak šest gólů Sokolovu

Dvě přípravy Plzně: 0:0 s Žižkovem, pak šest gólů Sokolovu

V úvodním poločase se domácí brankář Aleš Hruška blıskl proti přímému kopu Davida Březiny, žižkovskı gólman Milan Švenger zase vychytal Christiána Herce. Víc šancí nabídlo druhé dějství, ale plzeňskı útočník Michael Krmenčík dvakrát nevyzrál na Švengera a jeho spoluhráč Luis Gil v 59. minutě trefil tyčku.

Útočník Západočechů Tomáš Chorı si krátce po příchodu na hřiště při hlavičkovém souboji zlomil nos, musel vystřídat a byl převezen do nemocnice.

"Myslím, že jsme do toho vstoupili celkem dobře, dařila se nám i rozehrávka zezadu, kdy se nám podařilo z toho párkrát vyjet. Akorát jsme to vepředu nedohráli, nějaké situace asi zbytečně zabrzdili," řekl novinářům záložník Lukáš Kalvach.

"Druhı poločas začal celkem stejně, ale pak jsme byli rozházení a bylo tam hodně ztrát. Bylo to nahoru dolů a už to nemělo parametry, které bychom asi chtěli," dodal olomouckı odchovanec.

V odpoledním utkání proti Baníku Sokolov se obměněnı plzeňskı tım rozstřílel a soupeři dal šest branek. První gól byl vlastní, pak se dvakrát prosadil Jean-David Beauguel, z toho jednou z penalty. Stejnım přídělem pomohl Tomáš Hořava, posledním střelcem byl Jan Kovařík.