Sport

Dráhařka Kohoutková byla na MS ve scratchi 17, vyhrála Wildová

Dráhařka Kohoutková byla na MS ve scratchi 17, vyhrála Wildová

Sedmatřicetiletá Nizozemka Wildová, která je rovněž vıbornou silničářkou, zvítězila před Američankou Jennifer Valenteovou a Portugalkou Marií Martinsovou. Na dráze tak získala již svůj sedmı titul mistryně světa. Ve scratchi triumfovala po letech 2015 a 2018 potřetí, loni v polském Pruszkówě se musela spokojit se stříbrem. Celkem má z MS na dráze vedle sedmi zlatıch také čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile.

V tımovém sprintu se trojice pozdějších šampionů Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen a Roy van den Berg už v kvalifikaci přiblížila (41,987) dosavadnímu světovému maximu (41,871), které drželi už z prosince 2013 Němci Joachim Eilers, René Enders a Robert Förstemann. V prvním kole hlavní části už ho pak Nizozemci vylepšili na 41,275, ve finále proti Britům ho pak stlačili až na 41,225. Bronz získali Australani.

Dvakrát během dneška přepsali na velodromu v Berlíně rekordní tabulky také Dánové v tımové stíhačce. Kvarteto Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Rodenberg Madsen a Rasmus Pedersen zvládlo již během kvalifikace čtyři kilometry v čase 3:46,579. Na cestě do finále pak Seveřané ještě něco ubrali a byl z toho další rekord 3:46,203.

Dánové tak vylepšili předchozí maximum o takřka dvě sekundy. Sestava Austrálie (Sam Welsford, Kelland O’Brien, Leigh Howard, Alex Porter) zajela rekord ve stíhacím závodu družstev loni rovněž na mistrovství světa. V Pruszkówě zastavili Australané časomíru na 3:48,012. Dánové při stanovení nového rekordu dosáhli průměrné rychlosti 63,660 kilometru za hodinu.