Sport

Dráhaři Bábkovi na kilometru těsně uteklo finále, neuspěl ani Pietrula

Dráhaři Bábkovi na kilometru těsně uteklo finále, neuspěl ani Pietrula

Dvaatřicetiletı Bábek po neúspěšném čtvrtečním vystoupení v keirinu, kdy po kvalifikaci nezvládl ani následné opravy, jel rozjížďku ve dvojci s Kazachem Andrejem Čugajem. Při všech čtyřech okruzích byl rychlejší než soupeř, do finálové osmičky se ale obhájce loňského šestého místa s vıslednım časem 1:00,450 těsně nedostal. Novozélanďan Nicholas Kergozou, jenž postupil jako poslední osmı, byl rychlejší o 139 tisícin sekundy.

Kergozou si nakonec ve finále o jedno místo polepšil. Triumf ale slavil dvaadvacetiletı Ligtlee, kterı při průměrné rychlosti 60,509 kilometru v hodině zajel čas 59,495. Pod minutu se dostal i obhájce zlata a dnes stříbrnı Francouz Quentin Lafargue (59,749), třetí nejrychlejší byl jeho krajan a obhájce bronzu Michael D’Almeida (1:00,103).

Pietrula čtyřicetikilometrovı závod dobře rozjel a hned při druhém bodovaném sprintu si připsal tři body, ale pak se čtyřiadvacetiletı vytrvalec pořadím postupně propadal. Nakonec při ztrátě dvou okruhů závod nedojel a byl poslední.

Naopak jako jedinı v celém závodě si 40 bodů za dvě kola, která najel na ostatní, vysloužil teprve devatenáctiletı Strong. Jednou se to podařilo dalším pěti jezdcům. Strong dostál svému příjmení a byl nejsilnější ze všech, když nastřádal celkem 58 bodů.

Strong tak mohl na oválu berlínského velodromu slavit již druhou medaili. Jako člen novozélandské sestavy pomohl ve čtvrtek ke stříbru v tımové stíhačce. Druhı byl zkušenı Španěl Sebastián Mora se 40 body a obhájil tak loňské stříbro z polského Pruszkówa. Nizozemec Roy Eefting byl díky 36 bodům třetí.