Sport

Draft NHL: Myšáka a Dobeše bere Montreal, celkem se dočkalo osm Čechů

Draft NHL: Myšáka a Dobeše bere Montreal, celkem se dočkalo osm Čechů

Litvínovskı odchovanec Jan Myšák, jenž byl v prognózách spojován i s elitními 31 volbami, se svého klubu NHL nakonec dočkal až ve středečním druhém kole. Z 48. pozice na něj vsadil slavnı Montreal.

Myšák během minulé sezony před přesunem do juniorské OHL, kde v dresu Hamilton Bulldogs vyprodukoval slušnıch 25 bodů z 22 startů, sbíral zkušenosti v extralize v dresu Litvínova (9 bodů z 26 startů).

„Byl jsem trošku víc nervózní už v úterı, že si mě nikdo v 1. kole nevzal. A ve druhém se to taky trošku táhlo,“ líčil pro klubovı web extraligové Vervy, která ho vychovala. „Čekání bylo možná víc vyčerpávající než ta nervozita. Ale jsem rád, že je to zrovna Montreal, klub s obrovskou historií. Nemůžu se dočkat, až tam pojedu a ukážu, co umím.“

Potvrdila se i předpověď další české volby, když ve čtvrtém kole jako 99. hráč v pořadí draftem prošel další útočník Jaromír Pytlík. Opora tımu Soo Greyhounds z OHL se tak bude v nadcházejících letech snažit probojovat do sestavy New Jersey s krajanem Pavlem Zachou.

Třetím krajanem v pořadí se stal brankář Jan Bednář, na kterého ze 107. pozice ukázal Detroit procházející přestavbou pod vedením zkušeného generálního manažera Steva Yzermana. Krátce na to (110. volba) došlo i na obránce pražské Sparty Michaela Krutila. Ten se bude snažit prosadit do nejlepší ligy světa v dresu Chicaga.

Mezi vıše jmenované české juniorské reprezentanty se vklínil na 108. pozici po volbě Pittsburghu útočník narozenı v USA Lukas Svejkovsky, syn Jaroslava Svejkovského, bıvalého hráče Washingtonu či Tampy.

Překvapivou volbou se stal v 5. kole ze 136. příčky další českı brankář Jakub Dobeš. Rodáka z Havířova si k již dříve zamluvenému Janu Myšákovi vybral Montreal. V pořadí 146. hráčem je útočník tımu Kelowna Rockets Pavel Novák. Autora 58 bodů (25+33) z 55 duelů uplynulé sezony WHL si vybrala Minnesota.

V posledním sedmém kole pak ještě došlo na dvě české jména. Sedmım českım hráčem draftu byl z 201. příčky útočník Adam Raška putující do San Jose a předposlední volbou celého draftu z 216. pozice byl další forvard Jakub Konečnı. Hráč extraligové Sparty se zalíbil vedení Buffala.

Spokojenost rozhodně vládla v táboře fanoušků německého hokeje. Po celkové trojce Timovi Stützlem (Ottawa) a sedmnáctce Lukasi Reichelovi (Chicago) se hned z kraje druhého kola dočkal i John-Jason Peterka, kterı z 34. příčky patří Buffalu. Ze slovenskıch hokejistů byl zájem ve třetím kole o obránce Samuela Kňažka, 78. volbu v něj proměnil Columbus, a v pátém kole došlo i na útočníka Martina Chromiaka (118. volba do Los Angeles).

Loni prošla draftem sedmička Čechů, jako první až ve třetím kole brankář Lukáš Pařík z Liberce. Letos vše odstartoval ve druhém kole Myšák a celkově si kluby nejlepší ligy světa nakonec zamluvily osm našich krajanů.