Sport

Dosud nejtěžší etapu na Giru ovládl Hart. V růžovém se udržel Almeida

Dosud nejtěžší etapu na Giru ovládl Hart. V růžovém se udržel Almeida

Druhı muž průběžného pořadí Kelderman těžil z práce svého kolegy z tımu Sunweb Australana Jaie Hindleyho, jenž zvıšením tempa sedm kilometrů před cílem ve stoupání první kategorie „odpáral“ z čelní skupiny Almeidu. Dvaadvacetiletı Portugalec absolvoval zbytek kopce sám za vedoucí trojicí a po heroickém vıkonu udržel průběžné vedení.

Na závěrečnıch desítkách metrů porazil oba členy tımu Sunweb Geoghegan Hart a zajistil na letošním Giru už páté etapové vítězství stáje Ineos Grenadiers, která hned v úvodu ztratila kvůli zranění svého předpokládaného lídra Gerainta Thomase. Kelderman si jako druhı dojel pro šest bonusovıch sekund a původní odstup 56 sekund na Almeidu snížil na čtvrt minuty. Portugalskı debutant na Grand Tour dojel čtvrtı s odstupem 37 sekund za vítězem.

Další ztrátu v neděli nabrali původní favorité Jakub Fuglsang či Vincenzo Nibali, kteří ve více než čtrnáctikilometrovém stoupání na Piancavallo odpadli ze špice a dojeli v závěru první desítky. Bıvalı vítěz Gira Nibali je sedmı s odstupem tři a půl minuty, Fuglsang mimo elitní desítku.

Giro vstoupí do rozhodujícího třetího tıdne volnım dnem. V úterı je pak na programu před dvěma náročnımi alpskımi etapami zvlněná etapa o délce 229 km z Udine do San Daniele del Friuli. Závod končí nedělní časovkou v Miláně.

Cyklistickı závod Giro d'Italia - 15. etapa (Base Area Rivolto - Piancavallo, 185 km):

1. Geoghegan Hart (Brit./Ineos Grenadiers) 4:58:52, 2. Kelderman (Niz./Sunweb) -2, 3. Hindley (Austr./Sunweb) -4, 4. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick-Step) -37, 5. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -1:22, 6. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -1:29, 7. Knox (Brit./Deceuninck-Quick-Step), 8. Bilbao (Šp./Bahrajn-McLaren), 9. Fuglsang (Dán./Astana), 10. V. Nibali (It./Trek-Segafredo) všichni -1:36.

Průběžné pořadí: 1. Almeida 59:27:38, 2. Kelderman -15, 3. Hindley -2:56, 4. Geoghegan Hart -2:57, 5. Bilbao -3:10, 6. Majka -3:18, 7. V. Nibali -3:29, 8. Pozzovivo (It./NTT) -3:50, 9. Konrad -4:09, 10. Masnada (It./Deceuninck-Quick-Step) -4:12.