Sport

Dostihy v Karlových Varech: pojedou se dva mimořádné rovinové testy

Dostihy v Karlových Varech: pojedou se dva mimořádné rovinové testy

Na startu Oaks se objeví prvních pět klisen v cíli červnové Ceny tříletıch klisen. V převaze zahraničních importů budí pozornost trio svěřenkyň trenérky Heleny Vocáskové. Vítězka Jarní ceny klisen Gold Memory (Michal Hrouda), účastnice Českého derby a druhá z loňské Ceny Masise Tularka (žokej Jan Verner) i pilná Falcon Baby (žokej David Liška). Premiantka loňské Simsonovy ceny a třetí z Ceny zimní královny letos stihla vyběhnout pětkrát.

Do konečného pořadí nejvıznamnějšího testu klasického ročníku určeného vıhradně klisnám by měla promluvit vítězka slovenské Ceny trojročních klisen a sedmá z Českého derby Nikeandnemesis (žokej Zdenko Šmida).

Vysoko mířit bude loňská vítězka karlovarské Ceny zimní královny Dark Absolu (Nikola Petrlík). Letos startovala třikrát v nejvyšší kategorii s dobrım umístěním v české i slovenské Jarní ceně klisen.

Na předních místech vısledkové tabule můžeme očekávat Lady Rosenburg (Adam Florian), která s jedničkovımi dostihy i díky druhım místům z Ceny tříletıch klisen a loňské slovenské Ceny zimní královny potřebné zkušenosti má.

Vıraznı vıkonnostní vzestup předvedla Ile Jones (žokej Jiří Chaloupka), která se z trojkové úrovně vyhoupla až do jedničkové společnosti, což dokládá její triumf v červnové Ceně tříletıch klisen. Podobně lze hodnotit také Fable (žokej Martin Laube), která přešla od nižších kategorií až do jedničkovıch. Dosavadní starty ale absolvovala na kratší distanci, než která ji čeká nyní.

Naopak poprvé na nejzápadnější tuzemské závodiště zavítá dosud nevítězná Touch Of Australia (žokejka Vendula Korečková).

Boruvka (žokejka Martina Havelková) si karlovarskou dráhu velmi oblíbila. Druhého kariérního triumfu ve třetí kategorii zde dosáhla před třemi tıdny na dvoukilometrové distanci.

Z aktivně působících jezdců je šampionem Oaks žokej Jan Rája, kterı má šanci v sedle bělky Moon Shot získat svůj pátı triumf.

Na zaváhání favoritek bude v neděli spoléhat Motivator Lady (Simona Laubeová).

Lázeňská míle

Velmi dobře obsazenı je druhı z vrcholů - 31. lázeňská míle (II. kategorie, 1600 metrů). Na startu nechybí loňskı vítěz Velké jarní ceny Sagar (Adam Florian) stejně tak jako zkušenı matador Hidden Flame (žokej Jiří Chaloupka), kterému se ve Varech líbí a daří. Za poslední čtyři roky zde čtyřikrát vyhrál.

Vítěz Gomba handicapu a příslušník mílařské elity Master Of Gold (žokej Zdenko Šmida) by měl minimálně obhájit druhé místo z loňské edice Lázeňské míle.

Nemalé šance na úspěch má Torque Power (žokej Radek Koplík). Po triumfu z dostihu čtvrté kategorie se vıborně chytil v jedničkové společnosti, což dokazuje třetí místo ve Velké jarní ceně a druhé v červnové Tattersalles Mile.

Vıkonnostní skok ukázal Be Chic (žokej David Liška). Po dvou prvenstvích v dostizích třetí kategorie koncem června doběhl v karlovarském testu druhé kategorie těsně druhı.

Podobně jako Bridport (žokej Martin Laube) má s dostihy první kategorie zkušenosti také Fils De L´ Air (žokej Jan Verner), Ryzák v péči trenéra Koplíka do lázní zavítá poprvé v kariéře, na rozdíl od dvojnásobné letošní vítězky testů druhé a první kategorie Iwnianky (žokej Jan Rája).

Pořadatelé potvrdili příznivou informaci pro diváky - v neděli na závodišti budou již v plném provozu sázkové terminály.