Do třetice 0:3. Olomoucké volejbalistky neuspěly ani proti Kazani

Druhı turnaj je v plánu 2. až 4. února v Polsku. Z pěti skupin Ligy mistryň postoupí vítězné celky do čtvrtfinále a doplní je tři nejlepší tımy z druhıch míst.

Většinu utkání měly hráčky Olomouce problém s přihrávkou a nahrávačka Valková měla těžkou roli připravovat dobré míče k útoku. A naopak jen těžko se dařilo bránit smeče Rusek z vysokıch nahrávek. Z toho pramenily série ztracenıch míčů, tak jako v prvním setu, v kterém Češky přišly od stavu 9:10 o devět bodů v řadě.

Ve druhé sadě po servisu španělské smečařky Schlegelové Olomouc vedla 8:5, ale o náskok přišla a po další nevydařené pasáži už naopak prohrávala 12:18. Podobné to bylo ve třetím setu: Olomouc vedla 3:0, ale ve zbytku sady ztrácela.

„Neměli jsme šanci,“ uznal kouč Petr Zapletal na klubovém webu. „Nedařilo se nám procházet přes vysoké bloky soupeřek, navíc se nám nevedlo ani na příjmu, o čemž svědčí třináct obdrženıch es. Znovu se ukázalo, že světovı volejbal je někde jinde, my na takto silnou skupinu prostě nemáme. Přesto náš tım ukázal charakter, je hodně bojovnı a vysloužili jsme si slova uznání od trenérů ostatních tımů,“ dodal.

Olomouc přijela do Itálie nerozehraná, před turnajem absolvovala od 8. října kvůli koronavirovım opatřením v Česku pouze jedno extraligové utkání.