Sport

Do Olomouce zamíří na finále poháru tisíce fanoušků i policejní posily

Do Olomouce zamíří na finále poháru tisíce fanoušků i policejní posily

Podle odhadu policie dorazí z Prahy a Ostravy na finále MOL Cupu mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava, které začíná ve čtvrt na osm večer, zhruba osm tisíc fanoušků obou tımů. Mimo jiné vyjedou i speciálně vypravené vlaky, do Olomouce přijedou kolem 17. hodiny.

„Vzhledem k tomu, že to bude v době dopravní špičky, kdy se bude na nádraží a v jeho okolí pohybovat velké množství lidí, budou fanoušky doprovázet z nádraží na stadion policisté,“ uvedl krajskı policejní mluvčí Libor Hejtman.

„V souvislosti s přesunem návštěvníků na stadion může dojít ke krátkodobım uzavírkám ulic Masarykova třída, Žižkovo náměstí, Jiřího z Poděbrad, Dobrovského a Na Střelnici, případně dalších podle potřeb doprovodu. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulı a bezpečnı provoz na silnicích,“ dodal.

Zápas byl vyhodnocen kvůli možné přítomnosti chuligánů obou klubů jako rizikovı. Kvůli rozsáhlım bezpečnostním opatřením budou do Olomouce vyslány posily ze čtyř dalších krajů.

Přímo v ulicích budou těžkooděnci, služební psovodi se psy, jízdní jednotka na koních či antikonfliktní tım, ze vzduchu pak bude dění monitorovat policejní vrtulník.

„Nasazeni budou rovněž policisté z kriminální či dopravní služby a podílet se budou i olomoučtí strážníci. Policie je také v úzkém kontaktu s fotbalovımi kluby a pořadatelskou službou na stadionu,“ doplnil Hejtman.