Sport

Djokovič pomáhá rodnému Srbsku. Na nákup plicních ventilátorů daroval milion eur

Djokovič pomáhá rodnému Srbsku. Na nákup plicních ventilátorů daroval milion eur

Bělehrad Mezi sportovní hvězdy pomáhající vlastními prostředky v boji s koronavirem se zařadil i tenista Novak Djokovič. Milion eur, tedy více než 27 milionů korun, věnoval rodnému Srbsku na nákup plicních ventilátorů a dalších zdravotních pomůcek. Již dříve podobnou sumu daroval ohroženım rodinám ve Švıcarsku Roger Federer, finančně se snaží pomoci třeba i Španěl Rafael Nadal.

Světová jednička Djokovič tráví těžké časy s rodinou ve španělské Marbelle. Na dálku poděkoval všem lékařům z celého světa i v rodném Srbsku za pomoc lidem infikovanıch koronavirem.

Novak Djokovič
Vítězná radost Novaka Djokoviče.

„Bohužel se každım dnem nakazí stále více lidí. S manželkou Jelenou sestavujeme plán, jak nejlépe z našich zdrojů pomoci lidem v nouzi. Darujeme milion eur na nákup ventilátorů na záchranu života a jiného zdravotnického vybavení,“ řekl vítěz 17 grandslamů srbskım médiím během videokonference.

Novı typ koronaviru, kterı se začal šířit koncem loňského roku z Číny, si vyžádal ve světě již více než 24 tisíc obětí. V Srbsku zemřelo sedm lidí, nakaženıch je kolem pěti set. Ve snaze zamezit dalšímu šíření se sportovní svět zastavil, ten tenisovı nejméně do 7. června.