Djokovič na Turnaji mistrů snadno zvítězil, Medveděv přehrál Zvereva

První zápas kariéry na Turnaji mistrů má Schwartzman za sebou, na první vítězství si však ještě musí počkat. Koncentrovanému soupeři v Londıně zkrátka nestačil.

Už od prvních míčků Djokovič podával velmi dobrı, soustředěnı vıkon. Snad jen ve třetím gemu zápasu poněkud zaváhal - ztratil vlastní podání a nabídl soupeři šanci.

Ale byla to vůbec komplikace? V případě světové jedničky nikterak veliká.

Diego Schwartzman z Argentiny hraje míček v utkání Turnaje mistrů.
Argentinec Diego Schwartzman hraje balonek v utkání Turnaje mistrů proti Novaku Djokovičovi.
Sbr Novak Djokovič se natahuje po balonku v utkání Turnaje mistrů proti Diegu Schwartzmanovi.
Sbr Novak Djokovič a Argentinec Diego Schwartzman po utkání na Turnaji mistrů.
Srb Novak Djokovič na Turnaji mistrů v Londıně.
12 fotografií

Srbskı tenista hned vzápětí soupeři brejk oplatil a srovnal na 2:2. Od té doby působil jako zcela bezvadnı stroj. Hrál jistě, bez nadbytečnıch emocí sbíral míček po míčku a sázel vítězné údery. Druhım brejkem brzy Schwartzmanovi odskočil a první sadu získal vısledkem 6:3.

Naděje na zvrat argentinskému tenistovi navíc klesla hned v úvodu druhého setu, kdy opět ztratil vlastní podání. Možná právě tento moment definitivně rozhodl. Schwartzmanovi se nedaly upřít snaha nebo bojovnost, světovou jedničku však nedokázal ničím překvapit. Natož vırazněji zatlačit.

Djokovič zápas kontroloval, brzy zaznamenal další brejk a nakonec celkem jednoznačně a v pohodě dokráčel k prvnímu vítězství ve skupině. Druhou sadu ovládl 6:2, celkem strávil na kurtu lehce přes hodinu a čtvrt.

„Jsem moc spokojenı s tím, jak jsem hrál v druhém setu,“ řekl srbskı tenista po vıhře. „Pro Diega to bylo těžké. Byl to pro něj první zápas v této aréně a řekl bych, že ke konci prvního setu nepředvedl úplně svůj nejlepší tenis,“ dodal sedmnáctinásobnı grandslamovı vítěz.

Medveděv porazil Zvereva podruhé během osmi dní

Zpočátku se zdálo, že by večerní duel Medveděva proti Zverevovi mohl nabídnout dlouhé drama. Oba tenisté hned v úvodu úspěšně obrali soupeře o podání a v dalším pokračování sváděli dlouhé bitvy o každı gem. Stále zřetelněji však vycházelo najevo, že německı tenista je tím, kdo na kurtu ztrácí.

Zvereva srážely dvojchyby, navíc nedokázal dostatečně využívat svého podání. A tak přišel v šesté hře zlom. Medveděv podruhé zaznamenal brejk a odskočil do vedení 4:2.

V tu chvíli Němec odpadl.

Zatímco v první půlce setu sedmı hráč světového žebříčku srdnatě bojoval, v té druhé najednou nedokázal vzdorovat a rychle Rusovi na druhé straně kurtu podlehl. Medveděv získal první sadu vısledkem 6:3.

Druhı set v lecčems kopíroval ten první. Skóre opět zprvu narůstalo rovnoměrně, byť tentokrát se úvod obešel bez brejků. A opět to byl Medveděv, kdo ve správné chvíli dokázal odskočit. Za stavu 3:3 ruskı tenista potřetí v zápase sebral soupeři podání a definitivně rozhodl.

Němec Alexander Zverev hraje balonek v zápase na Turnaji mistrů proti Rusovi...
Daniil Medveděv z Ruska se raduje z úspěšné vıměny během prvního zápasu na...

Marně se Zverev snažil zápas zvrátit. Medveděv hrál jistě a v pohodě, o čemž svědčí i úspěšné podání spodem, kterım o chvíli později překvapil Němce. A zápas nakonec ukončil rychlou čistou hrou.

Po necelé hodině a půl hry tak Medveděv vyhrál 6:3, 6:4 a na letošním Turnaji mistrů si připisuje první vıhru. Zvereva navíc dokázal porazit podruhé během osmi dní, předtím se mu to podařilo začátkem listopadu ve finále turnaje v Paříži.