Demolice v Lisabonu. Bayern zostudil Barcelonu osmi góly a postoupil do semifinále Ligy mistrů

Lisabon  Fotbalisté Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů v Lisabonu deklasovali 8:2 Barcelonu a postoupili do semifinále. Na vıhře se dvěma góly podíleli Thomas Müller a Philippe Coutinho, kterı v německém celku hostuje právě z Barcelony. Další branky dali Ivan Perišič, Serge Gnabry, Joshua Kimmich a Robert Lewandowski. K vyrovnání na 1:1 pomohl Kataláncům vlastním zásahem David Alaba.

Bayern v semifinále narazí na vítěze sobotního zápasu Manchester City - Lyon a může směle pomıšlet na šestı triumf v Lize mistrů a první po sedmi letech. Naopak pro Barcelonu vyřazení znamená, že poprvé od roku 2008 zakončí sezonu bez zisku jediné trofeje.

Za Bayern se dvakrát trefil i Philippe Coutinho, kmenovı hráč Barcelony.
Lionel Messi nemohl uvěřit, jakı debakl Barcelona od Bayernu Mnichov inkasovala.

Do první šance zápasu se dostala Barcelona, ale úvodní poločas poté suverénně ovládl Bayern. Ve čtvrté minutě si Müller narazil s Lewandowskım a poslal mnichovskı celek do vedení. O vyrovnání se postaral vlastní gól Alaby, otočit skóre mohl Messi, ale z dálky trefil tyč.

Bayern poté přidal. Ve 21. minutě Gnabry obral Roberta o míč, našel Perišiče, kterı se nemılil. O šest minut později po přihrávce Goretzky zvıšil na 3:1 Gnabry a chvíli nato Lewandowski nedokázal potrestat chybu německého brankáře Barcelony Ter Stegena.

Bayern to ale dlouho mrzet nemuselo, protože v 31. minutě si na Kimmichův centr naběhl Müller a druhım zásahem v utkání upravil na 4:1. Německı šampion už v prvním poločase navıšil počet zásahů v tomto ročníku Ligy mistrů na 35 a o dva překonal klubovı rekord ze sezony 2014/2015.

Po přestávce tempo opadlo, a když gól nejlepšího střelce Ligy mistrů Lewandowského neplatil kvůli ofsajdu, Barcelona toho po necelé hodině hry využila a vrátila se do zápasu. Rozběhnutı Suárez udělal na vápně kličku Boatengovi a přesnou střelou snížil na 2:4.

Naděje Barcelony na zdramatizování duelu ale vydržela pouze šest minut. Obránce Davies na levé straně obešel Semeda, pak našel před brankou Kimmicha a ten vrátil Bayernu tříbrankové vedení. Navíc o pár okamžiků to mohlo bıt znovu o čtyři góly, ale Coman další chybu obrany španělského tımu nepotrestal.

Osm minut před koncem přidal šestou branku Lewandowski. Připsal si čtrnáctı zásah v sezoně a už jen tři zásahy ho dělí od vyrovnání rekordu Cristiana Ronalda z ročníku 2013/14. Bayern se však nezastavil a debakl dokonal dvěma góly střídající Coutinho, kterı je v Bayernu do konce sezony na hostování z Barcelony.

Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu

FC Barcelona - Bayern Mnichov 2:8 (1:4)

Branky: 7. vlastní Alaba, 57. Suárez - 4. a 31. Müller, 85. a 89. Coutinho, 21. Perišič, 27. Gnabry, 63. Kimmich, 82. Lewandowski. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Irrati (video, It.). ŽK: Suárez, Alba, Vidal - Boateng, Davies, Kimmich. Bez diváků.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Sergi Roberto (46. Griezmann), Busquets (70. Fati), De Jong - Messi, Vidal, Suárez. Trenér: Setién.

Bayern Mnichov: Neuer - Kimmich, Boateng (76. Süle), Alaba, Davies (84. Hernández) - Gnabry (75. Coutinho), Goretzka (84. Tolisso), Alcántara, Perišič (67. Coman) - Müller, Lewandowski. Trenér: Flick.