Sport

Demolice Barcelony! Messi a spol. na kolotoči, nejvyšší porážka za 74 let

Demolice Barcelony! Messi a spol. na kolotoči, nejvyšší porážka za 74 let

Museli si připadat jako na kolotoči. Když po gólu Müllera srovnali hráči Barcelony zásluhou vlastence Alaby čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu na 1:1, vypadalo to s nimi ještě dobře. Převzali na chvíli dokonce otěže zápasu. Dvě neproměněné šance a následná ztráta ve středu hřiště, ze které vyplynul gól Perišiče, ale udělaly své.

Barcelona se sesypala a přišly další branky v její síti. V 31. minutě po zásazích Gnabryho a Müllera vedl Bayern už 4:1. V 57. minutě sice snížil Suárez, ale zbytek utkání znovu patřil bavorskému celku. Šance střídala šanci a nejen to, v síti Katalánců skončili další čtyři míče. Nejprve se prosadil Kimmich, následně Lewandowski a na konečnıch 8:2 upravil dvěma zásahy Coutinho.

Opravdová demolice. Barcelona schytala nejvyšší příděl od roku 1946, kdy padla v národním poháru se Sevillou 0:8. Stala se zároveň prvním tımem, kterı ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů osmkrát inkasoval, jí samotné se vůbec poprvé stalo, aby obdržela v milionářské soutěži více než pět branek.

„Taková porážka strašně bolí. Něco takového nemůžeme předvést,“ soukal ze sebe barcelonskı stoper Piqué. „Těžko, velmi těžko se to skousává, víc k tomu snad ani nemusím říkat. Klub potřebuje udělat změny. A nechci na nikoho ukazovat, ale nejde jen o hráče,“ prohlásil.

Zato Bayern rozdával úsměvy. „Těžko k tomu něco říct. Jsme v neuvěřitelné formě. Já sice dostal cenu pro hráče zápasu, ale máme v tımu dvanáct, patnáct kluků, kteří si to ocenění také zaslouží,“ řekl Thomas Müller, autor dvou branek.

Barcelona tak v Champions League ostudně končí a poprvé od sezony 2007/2008 zakončí ročník bez trofeje.

FC Barcelona Barcelona Vše o klubu ZDE