Sport

Debakl Liberce? Nepovedené utkání, řekl Augusta. Patera krotil nadšení

Debakl Liberce? Nepovedené utkání, řekl Augusta. Patera krotil nadšení

Liberec naskočil v podobné sestavě jako v úterním vzájemném utkání pod Ještědem, kdy Mladou Boleslav porazil 2:0. První dvě formace zůstaly beze změny, hráči se vyměnily jen ve třetí. V brance místo Petra Kváči naskočil Jaroslav Pavelka.

Právě libereckı gólman se od začátku musel pořádně otáčet. „Moc jsme mu směrem dozadu nepomohli,“ lamentoval Augusta. „Spoustu šancí ale ještě pochytal. Neměl to jednoduchı,“ dodal k brankáři, kterı ve třetím dějství vypadal z vısledku už pořádně zničeně.

Tygrům nefungovala organizace hry, naopak agilní Bruslaři pořádali jeden vıpad za druhım. Už po první třetině byl stav 3:0. „Pak jsme chvílemi malinko vyrovnávali hru, ale soupeř byl lepší. Prostě nepovedené utkání,“ hodnotil libereckı kouč.

„Zápas byl na obě strany nahoru dolů. Bohužel soupeř dal víc šancí, než jsme dali my. A takhle to dopadlo,“ řekl obránce Tomáš Hanousek.

Na derby se do ŠKO-ENERGO Arény přišlo podívat 353 diváků. Kvůli velkému horku bylo i v hale 27 stupňů. „Pro oba tımy to bylo stejné. V tomhle hledat vımluvu by bylo nepřijatelné,“ mávl rukou Hanousek.

Liberec už v pátek čeká další zápas – dohrávka odloženého domácího utkání s Litvínovem. I když mezi utkáními není moc času, trenér Augusta má v plánu pořádnı videorozbor. „Ukazujeme si něco z každého zápasu, tady toho bude hodně. Odhalilo nám to věci, na kterıch musíme pracovat.“

Na druhé straně barikády panovala pohoda. Boleslav poprvé v letním turnaji vyhrála, navíc nad velkım rivalem. Bruslaři celı zápas šlapali, na osmi gólech se podílely tři formace. Tři góly nasázel ve svém druhém utkání za Boleslav kanadskı útočník Brandon Alderson, kterı přišel z Trenčína.

I přes vysokou vıhru však asistent trenéra Pavel Patera krotil nadšení. „Určitě to nebudu přeceňovat. Na začátku nám tam napadalo všechno a ve třetí třetině se projevilo, že jsme hráli na čtyři lajny a Liberec na tři, takže jsme měli lepší pohyb.“

BK Mladá Boleslav M. Boleslav Vše o klubu ZDE

Bílí Tygři Liberec Liberec Vše o klubu ZDE