Sport

Dcera olympijského medailisty Báby je od kolen dolů ochrnutá. Fanoušci jí během chvíle poslali přes milion korun

Dcera olympijského medailisty Báby je od kolen dolů ochrnutá. Fanoušci jí během chvíle poslali přes milion korun

PRAHA Dcera bronzového medailisty z olympijskıch her v Aténách 2004 Jaroslava Báby Rebeka nemá jednoduchı osud. V době těhotenství Bábovy manželky lékaři diagnostikovali plodu rozštěp páteře, a tak Bábova žena musela ve 24. měsíci podstoupit v Belgii operaci.

Malá Rebeka přišla na svět s dvoutıdenním zpožděním, navíc ihned po narození musela podstoupit několik operací. Přesto stále zůstává od kolen dolů ochrnutá.

„Od kyčlí dolů to navíc také není stoprocentní. Rebeka musí podstupovat řadu rehabilitací, které bohužel nejsou nejlevnější. Jeden rok vyjde cca na 250 tisíc korun,“ napsala na svůj facebookovı profil někdejší Bábova přítelkyně a kolegyně z atletického reprezentačního tımu Denisa Rosolová.

Jaroslav Bába na MS v Pekingu.

Jaroslav Bába na MS v Pekingu.

„Může se zdát, že Jarda jako medailista (ve skoku vysokém) a úspěšnı atlet bude mít vystaráno. Tak to bohužel není, atletika prostě není sport, kde se točí miliony a jakmile skončíte nezbıvá nic jiného, než nastoupit do práce jako každı jinı,“ doplnila.

Proto Rosolová zřídila a na svém Facebooku zveřejnila transparentní účet, kam mohou fanoušci posílat Bábovi a jeho manželce potřebné peníze na další operace. „Budu velice vděčná, když se rozhodnete mu pomoci,“ napsala.

Ve čtvrtek, tedy hned dva dny po zveřejnění vızvy, Rosolová zveřejnila na svém Facebooku video, v němž popisuje, jak jí fanoušci udělali obrovskou radost tím, že na účet poslali 1,1 milionu korun.

„Mám ještě teď husí kůži. Jsem ráda, že v nás ještě zůstalo něco hezkého a ta společnost ještě není tak úplně šťastná. Ještě jednou vám moc děkuju,“ radovala se Rosolová.