Sport

Davis Cup v Bosně zahájí debutant Forejtek, po něm nastoupí Veselý

Davis Cup v Bosně zahájí debutant Forejtek, po něm nastoupí Veselý

Světová juniorská jednička Forejtek zahájí na tvrdém povrchu v hale v Zenici svou daviscupovou premiéru v sobotu v 15 hodin. Nedělní program začne od 13 hodin čtyřhrou, do které jsou na české straně nahlášeni Veselı a Jiří Lehečka. Následovat budou zápasy jedniček a dvojek tımů.

„Jsme i s mladíky mírnımi favority a doufám, že budeme úspěšnější a budeme mít příští rok šanci se porvat o finálové kolo v Madridu,“ řekl českı kapitán Jaroslav Navrátil vzhledem k tomu, že domácím chybí očekávaná jednička Damir Džumhur.

Osmnáctiletı Forejtek je na žebříčku dvouhry na 560. místě. Jeho soupeř Bašič si loni vylepšil maximum na 74. místo světa, ale letos se mu nedaří a klesl na 220. pozici. „Asi budu nervózní, ale jsem i rád a hodně se těším,“ řekl Forejtek po losu webu Tenisovı svět. „Hlavně mi nesmí utéct začátek,“ doplnil.

Forejtek hrál před juniorkou US Open v srpnu finále turnaje mužů kategorie ITF v rakouském Vogau. „Má sebevědomí a šanci si zaslouží. Jeho soupeř musí uhrát bod. Navíc se střetne s juniorem. Jonáš nebude mít co ztratit, nebude v žádném tlaku. Myslím si, že vyhraje,“ řekl odhodlaně českı kapitán Navrátil.

Veselı (131. ATP) bude proti Brkičkovi (545.) favoritem, i když s hrajícím kapitánem soupeře pro toto utkání před šesti lety prohrál na halovém challengeru v Sarajevu.

Češi se s Bosnou a Hercegovinou střetávají v Davis Cupu poprvé. Vítěz se příští rok zúčastní kvalifikace o postup na finálovı turnaj pro osmnáct nejlepších tımů.