Sport

Další vítězství Nymburku v Lize mistrů. Černohorský Mornar Bar porazil o 17 bodů a drží druhé místo

Další vítězství Nymburku v Lize mistrů. Černohorský Mornar Bar porazil o 17 bodů a drží druhé místo

Praha Basketbalisté Nymburka zdolali v 6. kole Ligy mistrů doma černohorskı celek Mornar Bar 91:74 a po páté vıhře pevně drží druhé místo ve skupině C. Poslední celek tabulky sice v pražské hale Královka rychle prohrával už o 18 bodů, ale potom ještě donutil českého šampiona o vítězství více bojovat. Nejlepší střelec utkání Vojtěch Hruban předvedl s 28 body rekordní zápis Nymburka v této sezoně Ligy mistrů.

V dalším utkání v úterı 3. prosince v Řecku proti Peristeri načne Nymburk sérii tří zápasů venku. Potom se představí ještě na hřišti německého Bambergu a tureckého Gaziantepu. Domů se vrátí až 7. ledna při zápase proti VEF Riga a tento duel bude hrát jako jedinı nikoliv v Praze, ale doma v Nymburce.

Čekání na první koš ukončil až po 130 vteřinách hry po individuální akci smečí Hankins a na vyrovnání soupeře zareagoval Nymburk devítibodovou šňůrou. Domácí brzy unikli až na rozdíl 18 bodů a za tu dobu stihli Hruban 13 bodů a Dalton pět doskoků.

Soupeř ale už osmibodovou šňůrou na konci první čtvrtiny ukázal, že rozhodně nebude odevzdanım soupeřem a dvacet sekund před poločasem už to bylo jen o čtyři body. Do kabiny navíc za technickı faul po předchozím nesportovním z první části putoval Almeida. Lepší náladu zbytku domácího tımu na cestu do šatny zařídil ještě trojkou Dalton.

Nymburku se podařilo ve třetí čtvrtině odskočit i na 12 bodů. Ve 29. minutě se o to postaral veterán Benda, kterı nejdříve předvedl obrannı doskok a protiútok zakončil smečí. Hned na startu závěrečné čtvrtiny zařídil čtrnáctibodovı náskok trojkou Hruban a domácí už soupeři zápas zdramatizovat neumožnili.