Sport

Další roušky, nemocnici pomohla hokejová Plzeň i fanoušci

Další roušky, nemocnici pomohla hokejová Plzeň i fanoušci

„Všem lidem bojujícím v první linii patří obrovskı dík. Jsem moc rád, že jsme takto mohli přispět i my. A není to poslední akce, kterou plánujeme,“ vzkázal Straka.

Už v pondělí hokejovı klub prostřednictvím sociálních sítí zveřejnil vızvu, ve které nabídl švadlenkám a dalším pomocníkům látky na vırobu ústenek. V pátek pak společné dílo zamířilo do nemocnice.

„Klubu moc děkujeme a velice si této pomoci vážíme,“ uvedl Šimánek. Roušky šilo osmnáct dobrovolníků, především z řad fanoušků. Na zimním stadionu je odevzdali ve čtvrtek odpoledne. Pomoc přitom nabízelo ještě více lidí.

„Vızva měla obrovskou odezvu, po necelé hodině jsme ji stahovali,“ děkovala marketingová manažerka klubu Lucie Mužíková. „Ústenky jsou mnoha druhů, originální, dokonce i speciální dětské,“ doplnila členka obchodního oddělení HC Škoda Alžběta Kasalová, která s nápadem přišla.

Vedení klubu také začalo jednat s hráči o finančních ústupcích, které pomohou udržet chod v době očekávanıch ekonomickıch ztrát zapříčiněnıch pandemií koronaviru. „Domlouváme se na možnostech, vnímám vstřícnost. Příští tıden bude jasněji,“ naznačil Straka.