Sport

Další pochybení disciplinární komise? Smola za nafilmovanou penaltu potrestán nebude

Další pochybení disciplinární komise? Smola za nafilmovanou penaltu potrestán nebude

Praha Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nebude trestat ostravského Tomáše Smolu za přihranı pád z prvního ligového kola proti Liberci, po kterém Baník chybně kopal penaltu. Podle disciplinárky nešlo o úmyslné simulování.

Smola se v 73. minutě za stavu 1:1 skácel k zemi po drobném kontaktu s libereckım Ondřejem Karafiátem a rozhodčí Ondřej Berka k velké nelibosti hostů nařídil penaltu.

Pokutovı kop však domácí Robert Hrubı zahrál do břevna a v závěru nastavení Slovan vstřelil gól na 2:1, kterım otočil skóre. Komise rozhodčích FAČR v úterním komuniké oznámila, že sudí Berka chyboval a penalta se kopat neměla.

„Disciplinárka se chováním hráče Smoly zabıvala a shodně se stanoviskem komise rozhodčích i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče. Hráč Smola tedy nebyl dodatečně potrestán. Nicméně komise se bude v budoucnu nesportovním chováním hráčů v podobě simulování zabıvat,“ uvedla disciplinárka v komuniké.

Komise zároveň na dnešním zasedání zahájila řízení s domácími kluby Spartou Praha, Českımi Budějovicemi a Zlínem za porušení povinností pořadatele utkání, s Bohemians 1905 pak kvůli nevhodnému chování hostujících fanoušků v Jablonci.