Sport

Další pád trenéra v NHL. Dallas vyhodil kouče kvůli neprofesionalitě

Další pád trenéra v NHL. Dallas vyhodil kouče kvůli neprofesionalitě

"Očekáváme od všech našich zaměstnanců, že budou při práci a zastupování našeho klubu jednat bezúhonně a chovat se profesionálně. Tohle rozhodnutí bylo učiněno kvůli neprofesionálnímu chování, jež není v souladu se základními hodnotami Dallas Stars a NHL," uvedl v prohlášení pro média generální manažer Jim Nill.

Padesátiletı Montgomery nahradil loni v květnu trenérského velikána Kena Hitchcocka. Bıvalı útočník dovedl v minulém ročníku Stars do druhého kola play off, kde těsně prohráli s pozdějšími šampiony St. Louis Blues. Před touto sezonou byl tım z Texasu pasovanı na jednoho z hlavních favoritů na Stanley Cup. Po špatném vstupu do sezony vyhrál Dallas 16 z posledních 22 zápasů.

Čtyřiašedesátiletı Bowness přišel do klubu loni v červnu z Tampy Bay. Z pozice hlavního trenéra vedl v minulosti původní Winnipeg Jets, Boston, Ottawu, New York Islanders a Phoenix.

Montgomery je třetím odvolanım koučem v této sezoně NHL. V Torontu se rozloučili s Mikem Babcockem, špatné vısledky New Jersey se zase staly osudné Johnu Hynesovi. Bill Peters v Calgary rezignoval sám, když vyšlo najevo jeho chování vůči některım hráčům v minulosti, včetně rasistickıch poznámek.