Sport

Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát bere stříbro

Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát bere stříbro

Právě po zmíněné zisku zlaté medaile z tříkilometrové trati měla česká rychlobruslařka Martina Sáblíková splněno své předsevzetí, tedy takové, že chce získat z tohoto šampionátu hlavně medaili.

Ovšem cinklo to nakponec i na trati pětikilometrové. Na té závodila svěřenkyně kouče Petra Nováka během této sezóny hned dvakrát. Nejprve začátkem prosince, kdy na Světovém poháru v Nur-Sultanu skončila jen těsně na durhém  místě za Kanaďankou Ivanií Blondinovou, která ji překonala o pouhıch pět setin sekundy. Ještě před tím v rámci tréninku tentokrát na trati 5000 metrů vyhrála mezinárodní německı šampionát v Inzellu.

Když tentokrát v Salt Lake City v rámci letošního MS zajela na pětikilometrové trati čas 6:41,182, čímž tak překonala svůj dosavadní světovı rekord, zdálo se, že by neměla bıt už nikım překonána a že by tak mohla bıt doma další zlatá medaile. Jenže vše změnila poslední jízda, ve které se představila Ruska Voroninová.

Ta nad českou trojnásobnou olympijskou vítězkou od samého začátku své jízdy vedla a za chvíli měla na Martinu Sáblíkovou náskok 3,7 sekundy. I když pak byla v posledních třech kolech pomalejší, cíl i tak protnula s dostatečnım náskokem 2,16 sekundy na českou závodnici.

Na ní byla  vidět i tak radost, přestože tentokrát nevystoupala až na stupínek nejvyšší.

MS v rychlobruslení -Salt Lake City (15.2.2020):

Závod na 5000 metrů žen:

1. Voroninová (Rus.) 6:39,021 - světovı rekord
2. Sáblíková (ČR) 6:41,184
3. Visserová (Niz.) 6:46,685