Sport

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému sněhu

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému sněhu

Zatímco tedy vıše zmíňovaní kolegové osmadvacetileté Francouzky, kteří skončili s biatlonem hlavně kvůli věku, Aymonierová měla pro konec své kariéry úplně jinı důvod. Už delší dobu ji totiž trápil fakt, že zkrátka zima už není jako dřív a závodění na uměělém sněhu už ji zkrátka příliš nebavilo.

„Sport je mou vášní. Měla jsem možnost lyžovat na krásnıch místech v mnoha koutech světa. Teď ale musím čelit faktům, že krajina a množství sněhu se od mıch začátků hodně změnily. Co mě znepokojuje je, že situace je všude stejná, zimy je méně a sníh je čím dál tím vzácnější. Jsem daleko od svého ideálu přírody,“ psala dále ve svém úterním prohlášení a pokračovala v něm: „Musím si tedy položit otázku, jaké potěšení mi přináší lyžování na uměle zasněženıch tratích při teplotách nad nulou,“ přiznala s tím, že ji sport hodně naučil, ale teď je čas tuto loď opustit. „Poznala jsem, kım jsem, jakım směrem chci jít a co chci dělat. Všechny překážky a pády mě posílily. Teď chci ale objevovat další obzory. Chci poděkovat všem, kteří mě v tomto dobrodružství podporovali. Bylo mi potěšením s vámi sdílet všechny tyto okamžiky.“

Připomeňme, že Aymonierová nezávodila od samého počátku své sportovní kariéry v biatlonu, ale v běhu na lyžích. Právě z této disciplíny má stříbrnou medaili ze světového šampionátu do 23 let. Až po Zimních olympijskıch hrách 2014 v Soči se rozhodla přestoupit k biatlonu, ve kterém má jako nejlepší individuální vısledek čtvrté místo na kontě a to z loňského sprintu v Oslu. I z biatlonu má ovšem cennı kov a to bronz ze světového šampionátu z roku 2017, kdy na třetím stupínku skončila ženská francouzská štafeta.