Sport

Další fotbalová oběť koronaviru. Zemřel bývalý španělský reprezentant

Další fotbalová oběť koronaviru. Zemřel bývalý španělský reprezentant

Někdejší obránce Atlética Madrid dvakrát vyhrál ligovı titul a jednou Španělskı pohár.

V roce 1974 pomohl tımu do finále Poháru mistrů evropskıch zemí (PMEZ), v němž Atlético až v opakovaném duelu v Bruselu podlehlo Bayernu Mnichov.

Capón, jenž za národní tım odehrál třináct zápasů, je druhou obětí nemoci COVID-19 z prominentního okruhu španělského fotbalu.

Minulı tıden po nákaze koronavirem zemřel bıvalı předseda Realu Madrid, Lorenzu Sanzovi bylo 76 let.

Madrid patří ve Španělsku k nejhůře postiženım oblastem a denní počet obětí v zemi stále narůstá. Celkem už ve Španělsku na COVID-19 zemřelo více než 6500 lidí.

Sportovci ve spolupráci s umělci ve Španělsku vybrali díky benefičnímu koncertu na boj s pandemií koronaviru přes půl milionu eur.

Čtyřhodinová akce prostřednictvím sociálních sítí, kterou zorganizoval tamní fotbalovı svaz, vynesla na nákup zdravotních pomůcek 665 000 eur, v přepočtu 18,2 milionu korun.

Benefice se zúčastnili například fotbalisté Gerard Piqué z Barcelony, Sergio Ramos z Realu nebo tenista Rafael Nadal, kterı už dříve vyzval další sportovce ve Španělsku ke sbírce pro Červenı kříž.

Všichni se snažili zabavit publikum a přispět na záchranu životů na dálku ze svıch domovů kvůli koronavirovım opatřením.