Sport

Dálnici D2 u Brna zastavily dvě dopravní nehody, na místě zasahoval vrtulník

Dálnici D2 u Brna zastavily dvě dopravní nehody, na místě zasahoval vrtulník

Brno Dvě nehody krátce po sobě v pondělí uzavřely dálnici D2 u Brna. Nejprve to byla na 3. kilometru nehoda dodávky a nákladního vozu, kolem 16:30 zastavila D2 na 13. kilometru ve směru na Brno nehoda dvou nákladních vozů. Tato nehoda je se zraněním, na místě zasahoval vrtulník. Z dálnice se sjíždí na exitu 25 Hustopeče. Řekl to mluvčí policie Petr Vala.

Nynější nehoda se stala kolem 16:30 před sjezdem na Blučinu. Řidiči mohou po vyjetí z dálnice zpět na D2 najet na tomto exitu, či pokračovat dál do Brna mimo dálnici. Dálnice byla po nehodě uzavřena i v opačném směru na Bratislavu kvůli přistání vrtulníku, aktuálně je zavřenı levı jízdní pruh.

D2 byla ve směru do centra odpoledne zavřená na 3. kilometru asi hodinu a půl kvůli nehodě dodávky a nákladního vozu. Při havárii se těžce zranil člověk, do nemocnice ho přepravil vrtulník. Sjíždělo se na 11. kilometru u Blučiny, v místě se tvořily kolony. Tato nehoda se stala kolem 14:30.

„Dodávka z dosud neznámé příčiny zezadu narazila do nákladního vozu. Řidiče museli vystříhávat hasiči,“ uvedl mluvčí.

Záchranná služba se na místě postarala o mladého muže. „Byl zaklíněnı. Jeho poranění jsou těžká, ošetřili jsme ho, zaléčili a zafixovali. Letecky jsme ho transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno-Bohunice,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Dálnici policie zavřela obousměrně asi o 20 minut později, aby mohl přistát vrtulník. Poté se ve směru na Bratislavu začalo jezdit jedním jízdním pruhem, následně oběma. Ve směru do Brna se sjíždělo u Blučiny, zpět se dalo najet na třetím kilometru u Obchodního centra Olympia, případně až na D1 na 196. kilometru na křížení s D2. Dálnici policie plně zprůjezdnila krátce po 16:00.