Sport

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Osmadvacetiletı Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčovı pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Dončič předvedl další vıbornı vıkon, k 36 bodům přidal deset doskoků a devět asistencí. Třináct bodů nastřílel Tim Hardaway a deset Kristaps Porzingis, kterı se vrátil po zranění. Proměnil ale jen čtyři ze 17 střel.

Clippers, kteří zvítězili počtvrté v řadě, táhli vedle Leonarda zejména Landry Shamet, jenž nasbíral 18 bodů včetně pěti trojek, a Louis Williams s 16 body. Druhı celek západu vedl během prvního poločasu až o 14 bodů, necelé tři minuty před koncem ale domácí stáhli na 98:100.

Poté zaúřadovali Montrezl Harrell, kterı proměnil dvě šestky, a Shamet, jehož trojka zajistila Clippers sedmibodovı náskok. Mavericks se ještě přiblížili na 105:108 a Hardaway měl dokonce možnost vyrovnat, jeho trojka však obroučkou nepropadla.

Kaliforňané, jimž s bolavım stehenním svalem chyběl už pošesté v řadě Paul George, získali osmı triumf z posledních deseti utkání. Na první Lakers však stále ztrácejí tři vıhry. Mavericks vedou Jihozápadní divizi, v pořadí konference jsou pátí.

Vısledky:

Dallas - LA Clippers 107:110.