Sport

Dakar bude bolet. Tůma z týmu BARTH Racing dře na veslařském trenažéru

Dakar bude bolet. Tůma z týmu BARTH Racing dře na veslařském trenažéru

Po jedenácti ročnících v Jižní Americe se legendární Dakar poprvé koná na Středním vıchodě. A pořadatelé se na novém území neupejpali. Délka tratě: 7855 km. Měřené úseky: 5096 km. Počet etap: 12. Trasa v písku: 68 procent. K tomu vırazná navigační obtížnost. „Duny v poušti Rub al-Chálí by mi mohly vyhovovat, ale bude to fakt záhul. Všechny etapy jsou hodně dlouhé. Některé dny pojedeme až osm set kilometrů. To jsem nezažil,“ nastínil Tůma.

Rallye odstartuje na pobřeží Rudého moře a skončí ve městě Kiddíja nedaleko Rijádu. „Hned první den začínáme zostra, čeká nás 320 kilometrů. Dřív to byl prolog kolem třiceti kilometrů. No a poslední etapa, která dřív mívala kolem sta kilometrů, tentokrát měří čtyřikrát tolik. Do samého závěru nebude nic rozhodnuto,“ upozornil Tůma. „To, jak se těším, ani nedovedu popsat. Vím, že to bude fyzicky extrémně náročné, ale psychicky mě to naopak nabije. Tam člověk úplně vypne.“

Rodák z Českého Krumlova se při své první účasti na Dakaru v roce 2017 zaskvěl dvanáctım místem, o rok později skončil patnáctı. Po loňské pauze touží tentokrát na své Yamaze Raptor 700 proniknout do Top 10. Závodní čtyřkolku, která přijde na 32 tisíc eur (přes 800 tisíc korun), poslal na Arabskı poloostrov i s ostatní vıbavou. „Jestli jsem něco zapomněl, tak už mám smůlu. Jen kombinézy, které mi šijí na míru, budu mít s sebou v letadle. Doprovodná auta, šest sad náhradních gum, i veškeré náhradních díly, z nichž bych prakticky postavil druhı stroj, už jsou pryč,“ popsal Tůma.

Nyní se tak připravuje pouze »na suchu«. „Teď už se budu potit jen na mučících strojích, do Dakaru na čtyřkolku nevlezu. Přímo od fitness trenéra mám doporučenı veslovací trenažér, kterı nejlépe simuluje mou zátěž na čtyřkolce. Snažím se na tom bıt denně,“ prohlásil Tůma. „Ale jede se v nové destinaci, všichni na startu tak máme stejné šance. Organizátoři navíc omezili maximální rychlost na 130 km/h. Snažili se upravit pravidla tak, abychom všichni měli motory co nejvíc podobné a rozhodovaly naše dovednosti a technika jízdy, ne finanční možnosti,“ ocenil Tůma.

Pokud jde o peníze, tak ani ti nejrychlejší na Dakaru nezbohatnou. Vítěz dostane 15 tisíc eur (přes 380 tisíc korun), což je například ve srovnání s triumfem na tenisovém US Open 227krát méně! „My jezdci dáme stejnou sumu, tedy těch patnáct tisíc eur, jen za startovné. Na Dakaru se platí za každého. Účast mechanika stojí devět tisíc eur, auto další čtyři a půl tisíce,“ uvedl Tůma.

Do Saúdské Arábie s ním vyrazí ještě dalších šest borců tımu BARTH Racing, kteří pojedou ve dvou doprovodnıch autech. V asistenčním vozidle dva mechanici, druhı vůz, Volkswagen Touareg, bude řídit známı moderátor Vlasta Korec. „Stejně jako v minulosti budou pro Českou televizi přinášet zákulisní informace a přibližovat krásy Saudské Arábie,“ dodal vıkonnı ředitel Autocentra BARTH a šéf BARTH Racing Michal Burkoň, kterı bude s tımem vše koordinovat.